» » » Доля КП "Бучанське УЖКГ" залежить від боржників

Доля КП "Бучанське УЖКГ" залежить від боржників

Не вперше газета “Бучанські новини” висвітлювала роботу КП “Бучанське УЖКГ”. Ми глибоко переконані, що саме ця тема — одна з найцікавіших для читачів, та мусимо констатувати такий сумний факт: коли говоримо про проблеми у цій сфері суспільного життя нашого міста, ми повертаємося до теми “Злісні неплатники”.

Прослухавши звіт на сесії Бучанської міської ради заступника даного комунального господарства Ігоря Свинарчука, ми запросили його викласти цю інформацію більш розгорнуто на шпальтах нашої газети.

— Переходячи відразу до справи, розкажіть про стан справ в УЖКГ, про поточні ремонти, про плани до кінця року.
— На минулій сесії я вже озвучував, що ми працюємо за програмою розвитку житлового комунфонду на 2007 рік. У ній заплановано велику кількість ремонтних робіт. Наприклад, проведення капітального ремонту дахів по вулицях Комсомольська, 10, 15; Водопровідна, 54-а; Радгоспна, 10; провулок Садовий, 8, 31; Енергетиків, 13, 15, 17, 1, 3, 7, 9. Це заплановані роботи на ІV квартал цього року. Кошти мають надійти вже найближчим часом — і ми приступимо до виконання.
На сьогоднішній день проходять капітальні ремонти внутрішньобудинкових мереж холодного і гарячого водопостачання та опалення. Зокрема, це будики по вулицях Тарасівська, 12; Склозаводська, 2, 3, 4, 6, 8; Нове Шосе, 5, 13; Кірова 203-б, 203-г; Радгоспна, 5, 6, 7, 8, 9, 9-а, 9-б, 10; Вокзальна, 129-а, 129-б, 129-в; Енергетиків 6, 8, 10; Комсомольська,10, 15; Водопровідна, 1, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 46-а, 48, 50, 50-а, 52, 54, 56, 58, 60. Проходять реконструкції ліфтів по вулицях Комсомольська,17; Тарасівська, 22; Вокзальна, 101. На заплановані роботи кошти отримані та майже все виконано, за виключенням небагатьох об?єктів, де ремонти ще тривають або тільки починаютьтся. Думаю, якщо не буде перебоїв з надходженням коштів, усе заплановане до кінця року буде виконане в повному обсязі.

Окремо хотілося б звернути увагу на вивіз сміття. Левова частина витрат нашого підприємства, завжди, в першу чергу йде саме на очищення міста від сміття. Тарифи на даний вид послуг, на жаль, ми не маємо змоги підняти, проте за останній період два рази збільшувалася ціна на утилізацію сміття. Уже не згадую я про паливо та постійні ремонти техніки. Не секрет, що вона стара, тому часто ремонтується і парк машин майже не обновлюється...

— Я вірно розумію, що таким чином ми переходимо до теми неплатників?
— Саме так, і маю зауважити, що якщо піднімати будь-які проболеми по УЖКГ, то головним чинником для їх виникнення завжди є несплата громадянами комунальних платежів. Основну частину бюджету нашого підприємства наповнюють якраз сплати за комунальні послуги. Це ті кошти, що мають спрямовуватися на всі ремонти, на той же вивіз сміття, на виплату зарплатні працівникам, на оновлення технічного устаткування, на поточне обслуговування комунальної нерухомості, тощо. Поки що маємо лише борги. На сьгоднішній день борг населення перед УЖКГ складає 781 120 грн. Ще два місяці тому ця цифра була більшою — 840 000 грн. Незначне погашення пов?язане з тим, що ми заборгували Ірпінському РЕС та Київобленерго кошти за користування електроенергією для освітлення під?їздів та роботи ліфтів. Ось другий тиждень, як РЕС відімкнув усі ліфти та освітлення місць загального користування в місті. Незручність таки змусила декого оплатити комунальні послуги, відповідно ми змогли погасити заборгованість, яка була в нас. У найближчі дні все знову буде підключене.
Із-за боргів УЖКГ покидають кращі працівники. По вже названій причині ми тільки зараз змогли виплатити зарплатню за травень. Звільняються всі: двірники, електрики, сантехніки, зварювальники... Хто лишається — працюють на “ентузіазмі”. А люди, з вражаючою постійністю, не сплачують — і це має хвилювати не тільки нас. Адже багато людей таки мають совість і страждають несправедливо по причині тих самих відключень. Середня заборгованість по місту складає від 15 до 50 тис. грн. по одному будинку. Наприклад, по вул. Богдана Хмельницького, 4 — більше 40 тис. грн. лише по квартплаті.

— Невже немає ніяких важелів впливу на тих, хто не сплачує по рахунках?
— Чому ж? Біля 80% боржників зараз мають справу із судом. Так само з ними чинять й інші підприємства, які надають послуги: Водоканал, РЕС, Теплокомунсервіс. Але від цього лише добавилося роботи суду. В основному рішення виносяться про реструктуризацію боргів, де платник має сплачувати протягом кількох років по 15-20 грн. на місяць. У результаті не виплачується ні борг, ні поточні сплати. Інших засобів ми не маємо. Хоча ні, носимо роздруковані попередження по квартирах, робимо це кожного дня — результати не втішні. Оце й все. Якщо раніше ми вивішували списки злісних неплатників біля під?їздів, аби сусіди могли якось вплинути на них, то виявилося, що ця міра незаконна і прокуратура заборонила вживання таких заходів..

Ми запропонували нашому респонденту звернутися до громадян, та він лише махнув рукою. Сказав тільки, що якщо справи так і йтимуть далі, то вже найближчим часом працювати в УЖКГ не буде кому. А якщо не буде кому працювати, то нехай нарікають за всі наслідки мешканці-неплатники самі на себе. І можете повірити: наслідки можуть бути дуже серйозними..
газета: №31 "Бучанські новини" від 10 серпня 2007р.
Віктор Артемчук
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.