» » » Пам'ятаємо минуле - заради майбутнього

Пам'ятаємо минуле - заради майбутнього

Обласне головне управління в справах сім’ї, молоді та спорту з 24 по 27 липня проводило в Ржищівському районі Історико-патріотичну експедицію «Пам’ятаймо минуле –заради майбутнього». В акції взяли участь більше 30 юних волонтерів та працівників соціальних служб із Київської області, серед них троє вихованців Бучанського Центру позашкільної роботи на чолі з директором Центру Андрієм Куцеваловим.

Основна робота заходу полягала в прибиранні території меморіального комплексу музею «Букринський плацдарм». Молодь за три дні зібрала більше двадцяти мішків сміття, виполола траву на братській могилі та доріжках меморіального комплексу, пофарбували ворота.

Юні волонтери з цікавістю прослухали розповідь директора музею про героїчний подвиг воїнів, які в далекому 1943 році півтора місяці відтягували на себе великі сили німецько-фашистських військ, щоб дати радянським військам можливість організувати форсування Дніпра на Лютіжському плацдармі та звільнення Києва. На незначній ділянці фронту поклали своє життя за Батьківщину більше 200 тисяч воїнів.

Пішохідна подорож від села Балико-Щучинки до міста Ржищів дала можливість краще пізнати природу мальовничого регіону Київщини. У Ржищеві мандрівники мали нагоду відвідати краєзнавчий та історико-археологічний музеї, картинну галерею.

Цікавою особливістю регіону є те, що на території Ржищівщини багато років працює археологічна експедиція Національної Академії наук і багато реліквій часу трипільської і черняхівської культур представлені у місцевому археологічному музеї. До речі, у 2003 році учні бучанських шкіл, беручи участь у роботі історико-археологічного табору «Спадщина тисячоліть», який діяв поблизу Ржищева, також доклали зусиль до розкопок трипільського городища.

Андрій Куцевалов
газета: №30 "Бучанські новини" від 3 серпня 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.