» » Збереження психічного здоров'я : Чому діти різні?

Збереження психічного здоров'я : Чому діти різні?

Чому діти різні?

Це питання батьки ставлять особливо часто. Діти справді різні: одні слухняні, інші капризні, одні розвиваються швидко, все "схоплюють" на "льоту", інші відстають у розвитку; одні товариські, інші, навпаки, замкнуті.

Причин тут багато: й уроджені особливості нервової системи дитини, і стан здоров'я, і характер взаємин з батьками та іншими членами сім'ї, а пізніше - вихователями, вчителями, ровесниками.

Дорослі обов'язково мають ураховувати психологічні особливості дітей.
А чим зумовлені ці особливості? Насамперед співвідношенням основних нервових процесів кори головного мозку: збудження і гальмування.
Діти народжуються з різними особливостями функціонування мозку. Ці анатомо-фізіологічні особливості є основною для формування особливостей психологічних, і відбувається це тому, що один і той самий вплив може мати різний психологічний ефект.
Щоб правильно виховувати дитину, треба дуже добре знати її.

Існує спосіб визначення психологічних особливостей дитини за кольором очей, що, крім багатьох інших ознак, може відображати ознаки психологічної діяльності.

Блакитноокі - схильні до неврологічних захворювань і водночас менш чутливі до болю.
Кароокі - дуже чутливі до болю.
Чорно- і кароокі - нервова система більш вразлива, ніж у блакино- і сірооких.
Зелено- і сіроокі - добре переносять біль.
Темноокі - енергійні, ініціативні, з неспокійним характером.
Діти з темно-сірими очима - вперті, сміливі, домагаються свого, злопам'ятні, однолюби.
Світло-карі очі - сором'язливі, схильні до усамітнення, мрійники, тяжко переживають образи, працелюбні, старанні, їм можна довіряти.
Темно-карі - веселі, люблять спілкуватися, легко сходяться з оточенням.
Сині очі - свідчать про романтичні нахили, егоїзм, самовпевненість, правдивість.
Зелені і сіро-зелені очі - свідчать про сильну волю, за будь-яку ціну досягнення своєї мети, сталість, в деякій мірі жорстокість і безкомпромісність, брак уяви.
Якщо ви помітили щось тривожне, незрозуміле в діях і характері дитини, то зверніться до спеціалістів: психолога, педагога, лікаря Ірпінської психолого-медико-педагогічної консультації, які нададуть вам безкоштовні консультації. Це потрібно для сформування дитини цікавою, комунікабельною, яка зможе вписатись в будь-який колектив.

Завідувач ПМПК
Діна Борисівна Тимошенко-Ушакова

Психолого-медико-педагогічна консультація знаходиться при спеціалізованій загальноосвітній школі № 12 в методичному кабінеті
по вулиці З.Алієвої, місто Ірпінь

Телефон для довідок: 53-3-98
газета: №12 "Таймер" від 18 липня 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.