» » » У Бучі – висока потреба в нових закладах освіти

У Бучі – висока потреба в нових закладах освіти

До початку нового навчального року залишилося півтора місяця. І хоча життя на шкільних подвір’ях тимчасово завмерло, для працівників освіти – це не привід, щоб відпочивати. Проводяться традиційні ремонти класів, складаються плани на наступний рік. Вирішення потребує ще одна, вкрай гостра, проблема – перенавантаження садочків та ЗОШ №4, утримання учнів з інших населених пунктів, які навчаються в бучанських школах. У місцевому бюджеті коштів на них не передбачено, проте територіальні громади не поспішають профінансувати навчання своїх дітей.
Чи є вихід із даної ситуації та на якому етапі розвитку нині перебуває освіта в Бучі розповідає начальник Бучанського відділу освіти Геннадій Черкасов.

— Яка кількість дітей з інших населених пунктів зараз навчається у Бучанських закладах освіти?
— У квітні відділ освіти провів аналіз щодо навчання дітей з інших регіонів. Загальна кількість учнів у школах міста – 2318 дітей. Як виявилось, у Бучанських загальноосвітніх школах навчається 185 дітей з Ірпеня та підпорядкованих йому селищ, Києво-Святошинського та Бородянського районів.

— Не так вже й багато..
— Так, але на них витрачаються кошти з бюджету міста. Крім того, в дошкільних закладах зараз навчається 144 дитини з інших регіонів. Нині, черга до садочків – понад 400 малят. Виходить, що не кожна бучанська дитина має можливість там перебувати. І це – проблема. Якщо порахувати всіх дітей з інших населених пунктів, які навчаються та виховуються в нас, то виходить - 329. А це такий собі невеличкий навчальний заклад.

— Яким чином відділ освіти збирається вирішувати дане питання?
— Відділ освіти самотужки це питання не вирішить. Це можливо зробити лише за підтримки міської ради, керуючись ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» за співпраці з територіальними громадами сусідніх населених пунктів. З цією метою, Бучанським міським головою видано розпорядження за № 158, згідно якого відділ освіти має провести аналіз мережі освітянських закладів мікрорайонів м. Буча та до 1 вересня 2007 року привести цю мережу у відповідність до місця проживання дітей. На основі цього, відділом освіти був виданий наказ за №101 «Про оптимізацію контингентів учнів у закладах освіти міста». Тобто, спільно з органами громадського самоврядування, закладам освіти потрібно провести відповідну роботу з батьківською громадськістю мікрорайонів. Над цим питанням уже зараз потрібно ретельно працювати всім керівникам закладів освіти міста, щоб до початку нового навчального року укомплектувати групи і класи дітьми, які проживають у Бучі.

— Але як вирішуватиметься проблема розвантаження ЗОШ № 4?
— Проблема виникла внаслідок того, що в школі №4 навчаються діти з мікрорайонів інших шкіл міста та прилеглих населених пунктів.
Потрібно вирішувати питання навчання дітей ЗОШ №4 у другу зміну. Адже це призводить до того, що вони (учні 4-6 класів) змушені пізно повертатися додому, не мають можливості повноцінно готувати уроки, брати участь у громадському житті школи, змушені навчатися в класних приміщеннях з порушенням санітарно-гігієнічних норм (а саме – сидіти за партами, які не відповідають зростовим нормам).

Поряд з цим не на повну проектну потужність використовуються приміщення ЗОШ №3, а в ЗОШ №1, 2 - низька наповнюваність класів.
Тому сьогодні перед відділом освіти стоїть нагальне питання оптимізації мережі існуючих навчальних закладів для забезпечення комфортного та якісного навчання учнів до початку навчального року.

Зрозуміло, щоб зацікавити батьків віддати дитину навчатися в навчальний заклад свого мікрорайону, треба створити належні умови. Яким чином наше місто покращуватиме матеріально-технічну базу шкіл?
Уже готується проектно-кошторисна документація на добудову школи №1 – у першу чергу їдальні та спортзали. За останні шість місяців в освітянські заклади вкладені значні кошти, проводиться комп’ютеризація класів.

Ведеться ремонт фасаду ЗОШ №4, гімназії – ставляться металопластикові вікна, замінюється дах (кошторис складає 1,5 млн. грн.). Проводиться капітальний ремонт харчоблоку дитсадочка №2. Готовий кошторис і визначається фінансування ремонту харчоблоку, пральні садочка №1. На всі ці роботи витрачаються чималі кошти. Такого фінансування, як зараз, раніше й близько не було.
Паралельно відбуваються й косметичні ремонти в усіх навчальних закладах. Щоправда, у зв’язку з тендерною процедурою виникла невелика затримка.
Але до 1 вересня об’єм робіт повинен бути виконаний у повному обсязі.


Загалом, на все це (придбання меблів, класних дошок, проведення косметичного ремонту) Бучанському відділу освіти було виділено 296 тисяч гривень. При закупівлі обладнання, враховувалися пропозиції та потреби навчальних закладів.

— А які перспективи та прогнози на майбутнє?
— Місто розбудовується, молодіє. Зростає кількість населення. Тому потрібно поновлювати та покращувати матеріально-технічну базу вже існуючих закладів освіти, будувати, нехай і не на велику кількість учнів, нові заклади. Зараз готується лист на Головне управління освіти та науки Київської облдержадміністрації про можливість взяти в оренду приміщення дитячого садочка при Бучанській спеціалізованій школі-інтернаті з метою створення дошкільного закладу на 4 групи. Цього року в мікрорайоні Яблунька закладається дошкільний заклад на 140 місць. У новому мікрорайоні по бул. Богдана Хмельницького, згідно проекту, передбачаються школа та дитсадок.
газета: №27 "Бучанські новини" від 13 липня 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 10
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
ynna

OFFline

 • ynna (4)
 • Користувачі
 • 13 липня 2007 11:46
Все замечательно, вот только в школе №1 директор-алкоголичка, а преподавали отавляют желать лучшего. crying

0
brisya

OFFline

 • brisya (21)
 • Місцевий
 • 14 липня 2007 14:48
Цитата: ynna
в школе №1 директор-алкоголичка, а преподавали отавляют желать лучшего.


С чего это Вы взяли, что Наталия Владимировна - алкоголичка??? и чем вам не угодили учителя???
Знаете, девушка, предъявлять такие обвинения без доказательств - за это и под суд можно пойти!!!!

0
ynna

OFFline

 • ynna (4)
 • Користувачі
 • 16 липня 2007 15:25
Дело в том что я там даже не училась, а вот оснований утверждать уйма, начиная с того, что для повышения оценки ребенку необходимо занести так называемый "могорыч" там даже своего рода прайс-лист существует. Кстати никогда не слыщали мнение колектива о ней, зря прислушайтесь и зав. столовой многое может поведать. И это еще не касаясь той грязи которую она выливает на бывших сотрудников, так что про доказательства не Вам мне говорить.

0
tranz

OFFline

 • tranz (23)
 • Місцевий
 • 17 липня 2007 00:30
ynna,
Не знаю з якої стелі Ви взяли те що директор школи "алкоголичка", я вже понад 15 років знаю і цю школу і теперішньго директора і мушу Вас запевнити, що це все блеф і маячня, а якщо комусь із теперішньго робочого складу заздрісно, що Наталя Влолодимирівна стала директором, то майте на увазі, що Вона це заслужила!
І якщо якісь там вчителькі чи навіть зав.їдалнею розпускають плітки, то нехай насамперед на себе подивляться на себе, в їдальні БРУД і постійні економії навіть чаю дітям не доливають! Деякі вчителі багато собі дозволяють у відношенні до дітей (ображають).Тут уже директор не в змозі нічого вдіяти, хібащо звільнити вчителя, але через брак кадрів цього не ро!
А щодо так званого Вами "могарича" то Ви особисто його носили??????
Якщо так то кому???
А тому не варто говорити про те чого не знаєте напевно!
Ну а якщо у Вас є якийсь аргумент, то давайте його обговоримо [email protected]

0
brisya

OFFline

 • brisya (21)
 • Місцевий
 • 17 липня 2007 09:09
полностью поддерживаю tranz !
Я училась в этой школе с 1-го по 9-й класс, и могу с увереностью сказать, что Наталия Владимировна - прекрасный учитель и не менее прекрасный директор!!!
Никто и никогда не носил взятки учителям!
и про столовую всё правда, жаль, что по прошествию 8 лет так ничего и не изменилось.

0
ynna

OFFline

 • ynna (4)
 • Користувачі
 • 17 липня 2007 10:11
Ага вы ее еще на один уровень с Раисой Васильевной поставте. И чем же она заслужила? Что она в эту школу вложила, может "Берегиню" создала? Или уровень школы подняла? Что она добилась-да ничего ровным счетом. А по поводу кадров, какой руководитель такие и учителя, зарплата по всему региону одинакова и то что все нормальные преподаватели разбежались заслуга директора.

0
brisya

OFFline

 • brisya (21)
 • Місцевий
 • 18 липня 2007 09:54
знаете, плеваться и обливать грязью всякий может.
Вы, барышня, сперва говорите о конкретных фактах, которые имели место. Нарисовать страшную картину бытия может каждый, а вот подкрепить её фактами - единицы!

0
administrator

OFFline

 • administrator (327)
 • Адміністратори
 • 18 липня 2007 10:01
- я поудаляю все комментарии, идите выяснять правду на форум..

0
ynna

OFFline

 • ynna (4)
 • Користувачі
 • 18 липня 2007 10:38
Вот как мы запели, что же сразу спрыгиваем с вопросов указаных высше? Кому это я должна предоставлять факты? Вам? Не смеши, тож мне прокурор.
У каждого есть свое мнение о том или ином человеке, которое основано на фактах, посему рубиться с Вами в сетке мне не представляет интереса. Считаете то она великий человек, флаг Вам в руки. tongue
Живите в стране сказок которую создаст для Вас ваш обожаемый директор.

0
tranz

OFFline

 • tranz (23)
 • Місцевий
 • 21 липня 2007 20:35
ynna,
-Ну знаєте-СТВОРІТЬ власний навчальний заклад (тим більше чинне законодавство це дозволяє, наприклад Ірпінська школа НВО"Освіта"), і ПРАЦЮЙТЕ В НЬОМУ ТАК, ЯК ВАМ ХОЧЕТЬСЯ, не ВАМ судити яка це школа і який директор!
Я знаю директора, лише з хороших сторін, я навчався в цій школі, ще коли директором був Г.П.Краковській, а теперішня директор була вчителем і мушу сказати, що вчитель Вона-відмінний і всі мої однокласники тільки хорошої думки про неї!

І майте на увазі Ви-теж не прокурор, щоб висувати необгрунтовані обвинувачення! angry

0