» » » Чиста екологія України — оберіг народу

Чиста екологія України — оберіг народу

Саме під таким гаслом 28 червня, в День Конституції проходила автомобільна акція в Київській області. Організаторами автопробігу були молоді, небайдужі люди, які очолюють в Україні Європейську екологічну комісію. Також долучилися до організації та взяли безпосередню участь представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища Київської обласної ради, Державної екологічної комісії, Головного управління юстиції в Київській області та ГО «Оберіг».

А в день автопробігу приєдналися й засоби масової інформації. Та, мабуть, дивуватися нема причини, адже така висока мета стосується кожної людини, незалежно від того, яке місце вона займає в суспільстві, на якій посаді працює.

Зрозуміло, мета — чисте довкілля. Насправді ж тема дуже актуальна. Останнім часом, як у друкованих ЗМІ, так і в теле- чи радіоефірах ми постійно чуємо про наслідки людського господарювання. У глобальному масштабі Ї зливи, повені, тайфуни, урагани, зсуви, землетруси, цунамі… Ніхто не помітив? Щось частенько все це не дає спокою всій планеті останніми роками… Але якщо звернути увагу на конкретну державу, будь-який населений пункт у ній, то повірте, що екологічних проблем тут не менше, і вони важливі. Позаяк, із невеличких викидів в атмосферу, малесеньких стихійних звалищ, забруднених джерелець, озерець, ставочків матимемо лихо, яке ті з нас, хто волею долі буде врятований, називатиме Великою страшною екологічною катастрофою.


Отож, розуміючи всю серйозність проблеми, колона з кількох десятків автомобілів, сформована біля Міністерства охорони навколишнього природного середовища, вирушила по містах і селищах Київщини. Мета:
— залучення широкої громадськості до збереження навколишнього природного середовища в Київській області;
— дослідження рівня екологічної безпеки в регіоні;
— презентація нових програм, направлених на подолання екологічних негараздів у регіонах;
— відвідування місць та об’єктів, що потребують уваги екологів;
— об’єднання зусиль громадських та урядових організацій для реалізації програм захисту природного навколишнього середовища.

Зокрема, цікавим проектом є відкриття гарячої телефонної лінії, де прийматимуться дзвінки від громадян, що повідомлятимуть про порушення Екологічного законодавства України (шкідливі викиди, незаконне вирубування лісу, забруднення навколишнього середовища тощо). Це дасть можливість відповідним, профільним державним органам швидко й оперативно реагувати на подібні випадки, притягувати до відповідальності винних. Також мешканцям Київщини представили проект електронної інтерактивної карти із зазначенням рівня радіаційного забруднення в усіх куточках нашої держави. У кожному місті маршруту, до того ж, проводилося опитування місцевого населення (в анкетах були запитання стосовно екології, культури, правового захисту та ін.)


Першими зустрічали колону в місті Вишневе, далі Ірпені, Бучі, селах і селищах Бородянського, Макарівського та Васильківського районів. Всього подолали більше 400 кілометрів. До уваги учасників устами місцевих жителів було донесено безліч проблем, пов’язаних з екологією майже в усіх населених пунктах. Під уважним контролем Головного управління юстиції в Київській області, під час кожної зупинки, між представництвами організаторів і місцевих громад був підписаний меморандум про співпрацю в сфері подолання екологічних негараздів та проблем, пов’язаних із ними.
газета: №26 "Бучанські новини" від 6 липня 2007р.
Віктор Артемчук
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.