» » » «Ми йдемо назустріч молоді»

«Ми йдемо назустріч молоді»

Молодість, хоч і найкраща пора в житті, проте і в ній існує безліч проблем. І не лише, куди йти розважитися, але й як влаштуватися, реалізувати себе. Хочеться відчути підтримку й допомогу з боку держави чи органів місцевої влади, на рівні яких працюють відповідні програми.

Про наше молоде покоління та роботу, яка для нього проводиться, ми розмовляли з начальником відділу у справах сім’ї та молоді Ніною Калініною.

— Як уже повідомлялося, в Бучі діє низка молодіжних програм. Проте, як вони себе виправдовують, чи мають якийсь практичний результат?
«Ми йдемо назустріч молоді»— У нас дійсно затверджені такі програми, як: місцева програма з питань роботи з обдарованою молоддю, «Молодь Бучі», «Підтримка молоді», програма правової освіти населення міста Буча, що розрахована на 2007-2009 роки. В останній, також ставиться акцент на молоде покоління. Але слід зосередити увагу на фінансовій спроможності. Із бюджету на цей рік було виділено 32,600 тис. грн. Це занадто мало, щоб почувати себе впевнено та в повній мірі реалізовувати якийсь значний проект.

Проте, не зважаючи на проблеми, ми вже провели й готуємо найближчим часом низку заходів, спрямованих на підтримку та задоволення потреб молоді. Це - конкурс «Міс Буча – 2007», конкурси малюнка «Дзвони Чорнобиля» та військово-патріотичної пісні «Будемо жити» (до речі, після цього заходу наші представники посіли 3-тє місце з-поміж 33 районів, представлених на обласному рівні). Також відзначено молоді сім’ї, в яких народилися діти – перші жителі міста Бучі, проведено акцію «Призовник – 2007».

У найближчих планах - рейди «Школяр», акція «Студент» ( для студентів-сиріт та діти з багатодітних родин ми придбаємо канцтовари для навчання), підготуємо семінари з питань правової культури молоді, фестиваль родинної та молодіжної творчості, конкурс буклету на тему: бачення проблеми наркоманії. Найкращі роботи будуть надруковані й розповсюджені.

— Цікаві задуми, на перспективу, є?
— Таких задумів багато. Наприклад, хотілося б розпочати роботу по створенню, на рівні міста, команди КВК. Проте, знову ж постає питання браку коштів. Зараз ще зарано говорити про втілення цього задуму в життя.

— Щодо соціального напрямку програм, наприклад молодіжного будівництва, кредитування. Вони діють?
— Так, на обласному рівні. Зараз існує нова, іпотечна система. Зі свого боку ми надаємо консультації, роз’яснення – як ставати на облік, що потрібно для цього. Чимало бучанців уже долучилися до цієї програми. Нині цей Фонд об’єднався з Києвом, відбулося злиття. Їхня діяльність просувається, але з доволі значними зусиллями, повільно. Схоже, події, які розгортаються на державному рівні, негативно вплинули на робочий процес.

— Які чинники враховуються при підготовці того чи іншого заходу? Думка чи побажання молоді беруться до уваги?
— Якщо молодь до нас звертається, то ми обов’язково враховуємо її інтереси та бажання. Завжди йдемо на зустріч і готові співпрацювати. Зокрема, вивчаємо й проводимо моніторинг, аби дізнатися, чого хоче молоде покоління, до чого прагне. І поступово бачимо віддачу, до нас приходять зі своїми задумами. Нещодавно студенти Українського Гуманітарного інституту провели прекрасний захід – «Країна здоров’я». Працювали над ним разом із нашим відділом.

— Як вирішується питання з «проблемними» підлітками, яка робота проводиться для їхньої «адаптації»?
— На жаль, такі проблеми є. Підлітків із девіантною поведінкою не так вже й мало. Проводимо роз’яснювальні роботи, незабаром буде рейд «Школяр». Разом із цим, існує ще одне питання – ми не завжди можемо налагодити зв’язки з нашими правоохоронними органами. Звичайно, в них існують і свої, внутрішні проблеми, проте багато питань залишаються невирішеними та неузгодженими. Навіть не завжди можемо отримати, потрібну для роботи, інформацію про таких дітей.

— У місті немає пристойних розважальних закладів, організованих дискотек. Можливо, що це питання незабаром вирішиться?
— Для цього в нас немає достатньо коштів. Потрібно було б відкрити й центр служб для сім’ї, дітей та молоді, який надавав би консультаційні послуги тощо. У перспективі слід думати й над створенням у Бучі свого будинку молоді – щось на зразок молодіжно-розважального, консультативного центру.

— Незабаром молодь відзначатиме своє свято. Який сюрприз на них чекає?
— Існує громадська міжнародна організація «Міжнародне молодіжне спілкування», яка хоче долучитися до нашого свята й показати нам культуру народів світу. Так як вони зосереджують увагу на пропаганді здорового способу життя серед молоді, то, можливо, ми з цією організацією будемо співпрацювати й надалі. Адже в них є цікаві задуми, напрями та можливості.
Також буде нагороджена обдарована молодь.

І, звичайно ж, увечері – дискотека на Київській площі.
газета: №24-25 "Бучанські новини" від 22 червня 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар