Моє Чисте місто

Що спонукало мене звернутися до газети ? Випадок, який стався 13 травня 2007 року на прилеглій до привокзального ринку території. А сталося ось що.

Три здорових чоловіки у формі охоронців намагалися вигнати літнє подружжя, чоловіка та жінку, які торгували своїм насінням та капустою.Чоловіки у формі впродовж 15 хвилин вимагали залишити місце торгівлі та перейти на інше, мотивуючи це тим, що на цьому місці торгувати не можна.На допомогу їм прийшов чоловік, який відрекомендувався як Олексієнко Євген Олександрович, показав документи та припис від Бучанської міської ради на «право регулювати та контролювати стихійну торгівлю за межами ринків міста Бучі». Після недовгих умовлянь, Олексієнко Є.О. висипав посадкову цибулю та перетягнув «кравчучку» на нове місце.Зібрався натовп громадян, які спостерігали за перебранкою між сімейною парою торговців та «безпрєдєльщиками» у формі, було почуто «багатоповерхові» перли від жіночки на адресу охоронців, натовп вимагав наказати «безпредельщиків», звернутися до мера Бучі пана Федорука, щоб той показав їм «кузькину мать».За 10 хвилин «шоу» закінчилось — і всі розійшлися.Це й опис ситуації зроблено людиною, яка « все бачила, але нічого не зрозуміла».

Поглянемо тепер на цю ситуацію з іншого, правового боку. Існує постанова Бучанської селищної ради № 49 від 16 червня 2005 року «Про заборону стихійної торгівлі за межами ринку», яка вказує, що торгувати власновирощеною продукцією можна лише в межах ринку (читай- в середині ринку), вся інша «торгівля є протизаконною. ПП «Є. О. Олексієнко», згідно з договором, здійснює виконання цієї постанови на вулицях Жовтневій, Островського, Парку Слави та прилеглій території до привокзального ринку.

Існують правила торгівлі, які запроваджені в межах Бучі ( і не тільки нашого міста), за якими людина, що продає власновирощену продукцію на власній ділянці, має право продавати лише на відведеній для цього території, а це – територія ринку. Але якщо бабуся (дідусь) приїхали з ближнього селища (Мироцьке, Рубежівка, Гостомель і т.п.) хоче торгувати так, як прийнято в них у селищі- « де став- там і базар», - то їм необхідно знати, що правило «де хочу- там торгую» дійсне тільки в межах вашого двору та на відстані 1 м від вашого паркану. А раз ви приїхали зі своєю продукцією (за це вам окрема подяка, бо ви нас годуєте) до ринку міста Бучі, то необхідно знати правила торгівлі на території цього міста. Адже тепер, встановивши свій хоч і небагатий крам, ви стаєте суб’єктом правових відносин і обидві сторони цих відносин (продавець-покупець) несуть адміністративну відповідальність.На прилеглій до привокзального ринку території розміщають свої лотки-палатки та торгові ряди приватні підприємці з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Мироцького, Малина, Тетерева та оточуючих сіл, навіть Києва. При перевірці документів виявляється, що, торгуючи індюшатиною з автомобіля «Газель», торгівці не мають ніяких документів : ні сертифікату якості на продукцію, ні свідоцтва про підприємницьку діяльність,ні санітарної книжки продавця, ні довідки з санітарної лабораторії про пригодність продукції, ні сплаченого збору до місцевого бюджету за дозвіл на торгівлю за межами ринку.Ви не лякайтесь, дивлячись на цей список документів. Підприємець, що торгує легально, всі документи оформляє за один раз. А ви будете купувати продукти харчування з “приїжджих” автомобілів, які приїхали невідомо звідки і торгують без будь-яких документів?Ваше право обирати.

Купуючи будь-які продукти (овочі, фрукти, м’ясо та товари) у сумнівних продавців, спитайте в них про сплачені збори до Бучанського бюджету та про наявність патенту на торгову діяльність. Якщо вам не показали або не відповіли, то ваше особисте право обирати — купувати чи ні.Але майте на увазі, що, придбавши продукцію у торговців,які не мають необхідної документації, ви заохочуєте цих торговців до подальших порушень, ви підтримуєте їх у тому, що вони не сплачують обов’язкових зборів до міського бюджету.Хочу довести до вашого відома, шановні бучанці, що за рахунок і цих коштів, які сплачують підприємці, на території нашого міста з’являються нові лавки на заміну зламаних, розбиваються паркові зони та будуються дитячі майданчики.Вам вони потрібні чи ні ?
Повернемося до ситуації з літньою парою, яка торгувала продуктими з власного городу.Я погоджуюсь, що спосіб, яким було вирішено ситуацію, нецивілізований, але нормальна людина після 15 хвилин вмовлянь могла б зрозуміти, що її просять лише перейти на інше місце, де можна торгувати. І після того, як вам показують припис Бучанської міської ради про те, що « ... вищезазначеним особам дозволено проводити контроль за стихійною торгівлею на прилеглих до ринків територіях».

Ще довго вислуховували прокльони та нецензурщину «культурної жіночки». За цим «шоу» спостерігало близько 20 чоловік та жоден з них не підтримав намагань працівників охорони навести порядок із стихійною торгівлею.

Шановні бучанці! Вам особисто подобається, як вулиці, що прилягають до ринків, стають стихійними базарами, а потім стихійними смітниками ? Вам подобається, як після 16 години, коли ринки вже зачинені, юрба жінок стоїть на алеї Слави і торгує своїми продуктами, “чистячи” тут же свою капусту та цибулю ? А ви проходите повз них, ви – корінні бучанці, дивитесь як смітять у вашому домі й не робите нічого, щоб цього не було. Адже кожен із вас хоч раз, та бачив цих жінок на вулиці, чому вам байдуже ? Адже більшості, хто приїхав сюди торгувати своєю продукцією, байдуже, що вони лишають тут після себе. Адже вони через кілька годин поїдуть додому, а все залишається нам.

Хтось може подумати - є для цьго прибиральники, яким за це платять гроші. Так, є прибиральники, платять гроші. Але чим менше буде сміття- тим чистіше наше місто. Мені особисто, як корінному жителю Бучі, який народився, навчався, живу та працюю в Бучі, не байдуже, що гості з інших селищ не поважають наше місто. Я не можу поважати людей, які не поважають мене. Тому наступного разу, коли ви будете проходити повз торгуючих, просто подумайте про те, а чи поважають вони вас як жителя цього міста.

З повагою до вас,
Є.О.Олексієнко
газета: №19 "Бучанські новини" від 18 травня 2007р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
ВИ
  • ВИ (448)
  • Гостi
  • 19 травня 2007 16:31
Да, согласен.
Человек, уплативший 5 гривен, да хоть одну гривну, без лишней волокиты получил право торговли и считай таким образом расписался за ответственность качества продаваемого товара.

0