Чи готова Буча до виборів?

У світлі останніх політичних подій, які розгортаються в Україні, можна зробити висновок, що Президент і Прем'єр все ж знайшли спільну мову. Вибори 2007, які стали точкою спотикання в затяжному процесі відносин і позиціювання двох лідерів — відбудуться. Коли? Відповідь на це питання, найближчим часом, сподіваються отримати мільйони українців, яким „тяганина” в протистоянні політичних інтересів встигла вже добряче набриднути. Тим часом, на органи місцевого самоврядування покладена відповідальна місія — організувати на місцях підготовку до нових парламентських виборів. Про перебіг цих подій у Бучі, ми дізнавалися в секретаря міської ради Марії Крижової.

— На якому етапі зараз підготовка до нових виборів?
— Відповідно до розпорядження Бучанського міського голови, вже створена робоча група по проведенню виборів. Головою призначений заступник міського голови Юрій Хоменко, визначено її склад. Звичайно, ситуацію, яка склалася сьогодні, типовою не назвеш. Проте, можна впевнено говорити, що до виборів Буча буде готовою. З 2006 року в нас залишилися списки виборців. Щоправда, вони можуть потребувати змін і доповнень, але поцедура ознайомлення з ними жителів пройде згідно плану. Наразі, цей процес дещо „тормозить” невизначеність з точною датою виборів. Є в нас і виборчі дільниці.

— Чи надійшли вже кошти з держбюджету України для проведення цього заходу?
— Ні. Кошти з держбюджету, виділені на проведення виборів, ще не надходили. Коли будуть перерахування — також нічого не відомо.
Принцип формування комісій залишиться таким же, як і в попередні роки? Територіальна виборча комісія залишається від виборів до виборів. Але це не стосується обрання депутатів до місцевих рад. До Верховної Ради такі комісії формує ЦВК за поданням партій. Якщо ж людей не вистачає, тоді має право втрутитися вже місцева влада. За умови, що осередки політичних партій чи політичні партії не сформують нам комісій, то доведеться їх доформовувати. Досвід з цього питання вже маємо, тому думаю, що проблем не буде. Щодо Бучі, то подань від партій ще не було.

— Ширяться чутки, що разом із виборами до Верховної Ради, в Бучі будуть обирати й депутатів до міськради. Чи відповідають вони дійсності?
Разом із виборами депутатів до Верховної Ради, виборів до органів місцевого самоврядування в будь-якому випадку не буде. Що ж до майбутнього... Подивимося, як розмістять сили в парламенті. Не виключений варіант, що будуть внесені зміни до Закону України „Про місцеве самоврядування”, „Про вибори депутатів до місцевих рад”. Проте, це стосуватиметься не лише Бучі, але й інших міст України. Зараз говорити про такий перебіг подій ще зарано. Не відомо, як складеться ситуація.
газета: №19 "Бучанські новини" від 18 травня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.