Свято матері

Свято матеріУ другу неділю травня, жителі більшості країн світу шанують та висловлюють найщиріші слова вдячності людині, яка подарувала життя – мамі. Адже мати – уособлення духовності, незбагненного почуття всеохоплюючої любові, ніжності й сили. Це слово народжується й росте з нами. Воно настільки глибоке й вічне, як світ. І немає достатньо засобів, аби висловити всі почуття до жінки, достойної цього звання.

Саме з нагоди Дня Матері, 11 травня, в Бучанському центральному будинку культури відбувся тематичний захід. Для найкрасивіших та найрідніших виступали діти, які дарували слова привітання, вдячності й творчість.

Свої спів і танець презентували вокальний жіночий ансамбль „Лілея”, ансамбль народного танцю „Бучанські візерунки”, гурт естрадного співу „Фенікс”, лауреати багатьох всеукраїнських конкурсів – віце-міс Бучі Олена Юрченко та „бучанський соловейко” Ольга Баклан, Костянтин Гордійчук („Пісня про рушник”). Емоційну, проникливу й сповнену любові поезію читали поетеси, наші землячки, Алла Диба та Ніна Шуляк.

Для багатьох цей день став вечором одкровення. Дивно, але це так. Мабуть, не існує таких перепон, крізь які слова й думи про матір не могли б прорватися й торкнутися найтонших струн людської душі. В кожного своя доля, історія, які переплелися воєдино й втілилися у любові до неньки. Через роки, через життя...

Однак, незважаючи на дещо сумну, ліричну нотку, захід вдався. Адже він не лише відображав настрої, але й творив їх. Не був важливим вік артистів (а виступали, як малеча, так і досить зрілі жінки), головне те, що вони також чиїсь діти, які палко люблять своїх матерів. І хоч за словами одного з організаторів свята, голови Бучанського осередку Союзу Українок Лідії Білої, не всі запрошені гості виявили бажання завітати на концерт, проте це не зіпсувало гарного настрою й атмосфери свята.

Що ж до традицій святкування Дня Матері в Україні, то вони своїм корінням сягають 1928 року. Саме тоді, вперше, цей День відсвяткував Союз Українок Канади. А в 1929 році свято прийшло до Галичини. Організатором дійства була Олена Кирилівська, редактор щотижневика „Жіноча доля”. Словом, свято вшанування матері в Україні „прижилося” легко. Адже жінку в нас завжди прославляли як Берегиню сім'ї, роду й народу. Особливого поширення цей день набув у Західній Україні, а оформився законодавчо й став офіційним 10 травня 1999 року – з виданням Указу Президента України. Сьогодні, давня традиція святкування Дня матері набуває нового забарвлення – більш сучасного та масового.
Лідія Біла, голова
Бучанського осередку Союзу Українок:
— Наші славні мами — основа основ нашого життя! Ми всі низько кланяємося українській жінці, але мати — це святе. Сьогодні, поруч із словом Україна стоїть слово Мати. Ненька Україна, Мати-Вітчизна... Варто вдуматися в ці слова, вони вкрай важливі.
На превеликий жаль, не все так є, як би нам того хотілося. Не всі ті почесті, слава й шана приділяються нашій матері. Але сподіваємося, що з часом це прийде.
Хочу побажати всім матерям — щоб їхні щоки ніколи не омивала сльоза, щоб погляд ніколи не затуманлювала гіркота печалі, щоб їхнє чоло було завжди відкритим і світлим. Нехай у вашу оселю ніколи не заглядає горе, хай добро, злагода й мир живуть у ваших сім?ях і поруч з вами, дорогі матері!

Алла Диба,
поетеса
:
— Дорога моя Буча! Дорогі бучанці! Вже понад 50 років я ходжу цими вулицями й щоразу відчуваю надзвичайний трепет! Це справді – найрідніше, найкрасивіше місто на землі. Місто, яке пам’ятає той день, коли ненька зустріла свою долю — мого тата. Створилася родина. З'явилася я. Подібних прикладів багато. Наші матері народили й зростили нас — покоління, яке зараз живе в цьому місті, творить його історію.
Я люблю Бучу, мабуть, найбільше за те, що тут я можу йти вулицею і раптом мене зустріне незнайома людина, усміхнеться й назве іменем моєї мами. Ми з нею були як сестрички, подруги... Я могла звіритися їй в усьому... І я дуже люблю Бучу! Тому, що її навчила любити моя мама!
газета: №19 "Бучанські новини" від 18 травня 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.