» » » Сплата страхових внесків до пенсійного фонду..

Сплата страхових внесків до пенсійного фонду..

Сплата страхових внесків до пенсійного фонду – спарва обов'язкова та відповідальна

У сферу діяльності Пенсійного фонду входить контроль за сплатою страхових внесків до бюджету фонду, стягнення недоїмки, оскільки саме від цього залежить розмір пенсій нинішніх та майбутніх пенсіонерів і виплата пенсій у повному обсязі та у встановлені строки. То ж сьогодні загостримо увагу на питанні заборгованості перед пенсійним фондом підприємствами , установами, організаціями.

Основною умовою включення періодів роботи до страхового стажу для обчислення пенсій за віком, згідно з нормами діючого пенсійного законодавства, є сплата страхових внесків до Пенсійного фонду.

Велика заслуга в стабільності надходження коштів тих підприємств, установ, організацій, які працюють стабільно , керівництво яких не порушує законодавство щодо оплати праці та відповідно вчасно сплачують внески до Пенсійного фонду. Із числа зареєстрованих платників – юридичних осіб більшість своєчасно та в повному обсязі сплачують внески до ПФУ .Серед них найбільші : АНТК ім.О.К.Антонова, ВАТ “ Ветропак Гостомельський Склозавод”, Національна академія державної податкової служби України , ДП “ Кюне і нагель”, ТОВ “Бучанський завод склотари”, ВО “Укрдержліспроект”.
Відповідальність за сплату внесків покладено на страхувальників-роботодавців, котрі сьогодні повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.

На жаль, не всі керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов’язків зі сплати внесків позбавляє працюючих частини пенсії. Адже керівники підприємств-боржників обмежують конституційне право своїх працівників на соціальний захист та на одержання заробленої пенсії.
Найбільшою проблемою для працівників УПФУ в м. Ірпені залишається погашення заборгованості підприємствами ,що мають недоїмку. Сума недоїмки станом на 28.03.07 склала - 3749,3 тис. гривень.

Найбільші борги перед ПФУ у м. Ірпені мають такі підприємства :
- УЖКГ Біличі - 931,6 тис грн.. (директор Колумбет О.М.),
- виробництво Бучанської виправної колонії №85 – 642,4 тис. грн. (директор Карандюк Г.М.),
- РБУ ГУ МВС України - 319,9 тис. грн. ( директор Прокопчук Ю.Л.),
- КПТМ “Ірпіньтепломережа” – 178,7 тис. грн.( директор Кифорук А.М.),
- ТОВ фірма “Перемога–ТТВЗ” - 130,9 тис. грн. (директор Гнилицький О.І.),
- ВАТ “Ірпіньмаш” – 125,2 тис. грн. ( директор Мельник О.В.).

Крім найбільших боржників існують також боржники , які не в повному обсязі перераховують страхові внески (ПП “Нардіна “, “Аліюр”, ТОВ ”Канстрад”, ТОВ “Таіг”, ПП “Ювем”, ТОВ Універсальний ремонтно-механічний завод “Зубр”, Бучанська лісогосподарська установа, МПП фірма “Октавіан”, ПНВП
”Трансбудком”).

Робота з боржниками щодо сплати страхових внесків знаходиться під постійним контролем управлінням ПФУ у м. Ірпені. Не повинні залишатись осторонь
і самі працівники підприємств та профспілкові організації підприємств – боржників.

Ви маєте право звернутися до суду з вимогами до своїх керівників про сплату внесків до ПФУ, оскільки несплата внесків позбавляє працівників права на черговий перерахунок пенсії та призводить до незарахування стажу роботи при призначені пенсії.
Не залишайтеся байдужими , ставайте на захист своїх інтересів.

О.МАРЧЕНКО,
заступник начальника начальник відділу надходження доходів
ПФУ у м. Ірпені
газета: №15 "Бучанські новини" від 20 квітня 2007 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.