Наркотична залежність..

Деякі закривають очі або дивляться крізь пальці на проблему, яка існує вже давно. Але ж вона потребує швидкого вирішення, оскільки мова йде про захоплення молоді, а точніше – про наркотики. Якщо сказати батькам, що їх дитина має наркотичну залежність, то навряд чи вони повірять комусь на слово. У цьому й вся проблема.

Вони чомусь упевнені на всі 100%, що їхня дитина ніколи не спробує наркотиків, а коли вже пізно щось робити, стає зрозуміло, що біда, про яку так часто говорять і пишуть, була поряд, і на початку все ще могло змінитися на краще.

Зараз ні для кого не секрет, що молодь спочатку курить звичайні сигарети, які ніби заспокоюють, інколи підіймають настрій, а вже через деякий час не приносять ніякого задоволення. Саме в той час хочеться спробувати щось нове, сильніше, щось таке, що буде приносити море насолоди. І так крок за кроком. Усі люди різні, їх можна поділити на сильних і слабких. Коли слабкі пробують наркотики, то в них потім не вистачає сили волі, щоб кинути. І навіть знаючи, що попереду прірва, вони все одно йдуть до кінця. Сильніші також діляться на групи.

Одні не пробують, інші, захопившись наркотиками, можуть переконати себе кинути, але може статися й так, що наркотик переконає їх у протилежному. Одні зможуть припинити цей хибний спосіб життя, а інші – відкладати все на потім. І, при цьому, вони будуть свято вірити, що, коли захочуть, тоді й зможуть без вагань припинити вживання. Але помиляються. Не вся молодь дослухається до порад, що лунають із екранів телевізора або зі сторінок газет. Кожен, хто починає, спробувавши перший раз, спробує й другий. Він не уявляє, що через декілька років наркотики заберуть у нього життя.

Коли вони дивляться передачу, в якій розповідають про жахливий кінець наркоманів, їхню смерть, то думають, що лихо їх мине. А ті, що й хотіли б зупинитися – вже не можуть, бо надто пізно чогось хотіти. Розум відмовляється, а організм потребує. Йде боротьба, в якій майже завжди виграє організм.

Коли підлітки вперше пробують наркотики, то навіть не можуть уявити, що мине років 8-10 – і закінчиться їхнє життя. Вони не бачили такого страшного кінця і в страшному сні…
Частіше за все, підлітки стають наркоманами, коли вдома постійні проблеми, сварки… Тоді хочеться втекти куди-небудь подалі, але нема куди тікати, й сигарета вже не допомагає.

Іноді нема на що витратити вільний час, а компанія друзів, які вже давно “спробували”, пропонують і тобі спробувати, вихваляючи якість та ефект наркотику, при цьому попереджаючи, що в цьому нічого страшного немає. Можна назвати ще безліч випадків, коли молодь втрачає сили, надію, або навпаки, все має і вибирає шкідливий спосіб відпочинку, щоб забути про все, отримати насолоду й волю, які з’являються під час кайфу.

Від батьків тут мало що залежить, лише те, як вони виховали свою дитину. Буває, що навіть тих, кого не назвеш сиротою, жити навчила вулиця. Наркотик ще нікого не привів до кращого життя, він, навпаки, вкоротив віку.

Так, таблетка, порошок або трава бере владу над людиною, ставлячи її на коліна, привласнює її, перетворює на раба. А колись же цю таблетку виготовила сама людина…

Марина ЗЕНКЕВИЧ
газета: №12 "Бучанські новини" від 30 березня 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.