» » » Ветеранам - безкоштовне лікування

Ветеранам - безкоштовне лікування

Кожен ветеран пройде якісний та безкоштовний огляд у лікаря. Ця процедура діє на загальнодержавному рівні й традиційно приурочена до 9 травня. Проте, розпочатися має за місяць до цієї дати. Про більш детальні подробиці даної акції та послуги, які надаватимуться нашим ветеранам, ми дізнавалися у головного лікаря Бучанської поліклініки Миколи Михайленка.

Ветеранам - безкоштовне лікування– Скажіть, як давно проходить такий захід та які саме категорії підпадають під нього?
– Це непоодинокий захід, ми його проводимо вже десятки років – щорічно та згідно плану. Обстеження в нас проходять інваліди війни, ветерани війни, учасники бойових дій. Також вони перебувають на диспансерному обліку. Зазначу, що до цієї категорії людей особливе ставлення. Адже кожен із них травмований війною, має багато захворювань, дається в знаки й поважний вік. Зрозуміло, що ці люди потребують лікування.

– Яку кількість людей ви плануєте прийняти?
– На жаль, ця категорія з року в рік зменшується. Зараз у нас нараховується 112 інвалідів війни, 108 учасників бойових дій, 986 ветеранів війни та 54 особи прирівняних до них (вдови загиблих та ін.). Треба сказати, що понад 50 людей цієї категорії прийти до поліклініки не в змозі. Їх ми обслуговуємо вдома. Для цього попередньо готуються списки. Створюється бригада лікарів (терапевт, хірург, невропатолог, лор, окуліст та інші медпрацівники). Їх обстежують, беруть аналізи й вже надому проводиться диспансеризація. Ті ж, хто може прийти, обстежуються в поліклініці.

– Для цього є якісь конкретні дні?
– У нас затверджений графік цих відвідин. У цьому році – такий план: інваліди війни – 12-13 квітня, учасники бойових дій – 16-17 квітня, ветерани війни – 18 квітня - 4 травня.

– Яке саме лікування пропонується ветеранам і чи були випадки, коли від даної послуги відмовлялися?
– Нема тих, хто б відмовився від пропонованої послуги. Адже це люди, які мають по декілька захворювань і потребують медичної допомоги. Для них – це як бойове завдання. Під час диспансерного огляду їм виписуються необхідні безкоштовні медикаменти, вирішується питання про їхнє лікування й реабілітацію. В залежності від потреби – амбулаторне, стаціонарне чи санаторно-курортне лікування. Для прикладу скажу, що минулого року 86 ветеранів отримали путівки.

– Коштів для цього вистачає?
– На все це витрачаються чималі кошти. Але їх не вистачає. Асигнування, що ми отримуємо на безкоштовне лікування, а у нас 35 таких категорій, недостатнє. В минулому році, згідно кошторису, було заплановано 45 тисяч грн. Проте ми тільки на безкоштовне лікування витратили понад 32 тис. грн., а ще слід забезпечити роботу всіх кабінетів. У 2006 році для ветеранів виписано безкоштовних ліків на суму 5541 грн., не враховуючи тих, які вони отримали по чорнобильському посвідченню. В цьому році, ще до початку обстеження, на безкоштовне лікування для них витратили майже 1000 грн.

– Можна сказати, що створено сприятливі умови для обстеження ветеранів, так би мовити, “пільгові”?
– Ветерани – особлива категорія, до якої ми відносимося з великою повагою, бо розуміємо наскільки їм складно. В стаціонарі для них виділено палати з кращим обладнанням і переважно двомісні. Трохи краще харчування. Крім того, направляємо їх туди, як правило, без будь-якої черги. У поліклініці також намагаємося прийняти позачергово. Але, на жаль, не завжди наша молодь це розуміє й частенько нарікає. Та, не зважаючи ні на що, ми знаходимо спільну мову. Ветерани з розумінням ставляться до наших проблем. Із ними значно простіше працювати, ніж з рештою категорій людей. І, не дивлячись на труднощі, які в нас існують, ми все ж таки намагаємося їх задовольнити.
газета: №12 "Бучанські новини" від 30 березня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.