» » » Самовільне захоплення землі - кримінальна відповідальність

Самовільне захоплення землі - кримінальна відповідальність

ВОЛЯ ЧИ ЗЕМЛЯ?
Відтепер громадяни за самовільне захоплення землі нестимуть кримінальну відповідальність

Проблема самовільно захопленої землі, або ж самовільного будівництва, вже “набила оскомину”, але так і не втратила своєї гостроти. Методи боротьби з цим явищем виявилися недієвими – хто хотів прибрати до рук клапоть землі, того не спиняли жодні приписи й штрафи. Воно й не дивно, сплатити певну суму грошей простіше, земля ж все-одно коштує дорожче. А зіпсовані нерви, підмочену репутацію та “тяганину” з відповідними органами в наш час, як втрати, ніхто вже не сприймає. От і виходило, що органи місцевої ради частіше за все були безсильними у протистоянні з порушниками. А масштаби шкоди, завданої діями жителів – величезні. Проте, схоже, державні урядовці знайшли новий спосіб “виходу із кризи”. З 11 січня 2007 року набув чинності закон, згідно якого за вищеназвані протиправні дії “світить” кримінальна відповідальність. Відтепер кожному громадянину, ласому до державного добра, доведеться обирати: воля чи блага? Погодьтеся, чим не Шекспірівські трагедії?

Повертаючись до бучанських реалій, слід зазначити, що випадки “самоволки” далеко непоодинокі. Це підтвердив рейд, проведений працівниками інспекції архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради.

Наприклад, по вул. Енергетиків, 5 було здійснено самовільну добудову веранди до існуючого багатоквартирного житлового будинку. З приписом господар ознайомився, але підписати його та сплатити штраф відмовився.

Бучанський ринок. Директор ТОВ “Кооператор сервіс” П.О. Скуб на самовільно зайнятій ділянці здійснює будівництво закладу комерційного використання. Будівля вже фактично зведена. Було оформлено адміністративну справу. Пан Скуб сплатив штраф у розмірі 50% кошторисної вартості від побудованого, але розпочаті роботи – не припинив.

Приватний підприємець Р.Д. Марченко без дозволу здійснює будівництво закладу комерційного використання по вул. Кірова, 203 ж. Ділянка, на якій ведуться роботи, неоформлена. Штраф законнослухняно сплатив і вирішив, що на цьому свою вину загладив. А будівельні роботи тривають…
Факт самовільного зайняття земельної ділянки було здійснено по вул. Пушкінська, 12 а. Громадянка без дозволу зайняла та огородила земельну ділянку площею 25 соток. Службами виконавчого комітету були здійсненні певні дії по демонтажу даної огорожі, але громадянка її відновлювала, мотивуючи тим, що “земля їй “положена” і саме цю ділянку вона хоче”.

За словами інспектора архітектурно-будівельного контролю Андрія Куявця, всі зазначені особи неодноразово попереджалися в усній та приписовій формі, було складено протоколи-постанови, деякі з них навіть сплачували штраф. І на цьому ставили крапку. Дані громадяни законні вимоги ігнорували та продовжували розпочаті роботи. Наразі, всі справи передано до прокуратури. І хочеш чи ні, а попередженням уже не обійдешся…

До уваги громадян!

Від 11 січня 2007 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки”.

Відповідно до нього, Верховна Рада України постановила:

Внести зміни до таких законодавчих актів України:
В абзаці другому статті 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення слова “від одного до десяти” замінити словами “від десяти до п’ятдесяти”, а слова “від восьми до п’ятнадцяти” – словами “від двадцяти до ста”.

Кримінальний кодекс України доповнити статтею 197-1 такого змісту:
“Стаття 197-1. Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво"
- Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, – карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

- Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

- Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, зазначеній у частині першій цієї статті, – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

- Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, зазначеній у частині другій цієї статті, або вчинене особою, раніше судимою за такий саме злочин або злочин, передбачений частиною третьою цієї статті, – карається позбавленням волі на строк від одного до трьох років.

Примітка. Відповідно до цієї статті, шкода, передбачена частиною першою цієї статті, визнається значною, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян”.
газета: №11 "Бучанські новини" від 23 березня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.