» » » Кутюр'є в Бучанській школі мистецтв

Кутюр'є в Бучанській школі мистецтв

Вже більше півроку успішно функціонує відділ дизайну одягу на базі Бучанської школи мистецтв. Керівник відділу і викладач – Оксана Куциба. У Київській області це поки що єдиний подібний клас. Крім занять з крою та пошиву одягу, учні мають змогу вивчати такі предмети: моделювання, спецмалюнок, історію одягу і навіть спецрух на подіумі, моделювання зачіски та візаж.

Більш докладно розповісти про своє дітище ми запросили керівника відділу Оксану Куцибу.

– Будь-ласка, трошки про історію створення, як виникла ідея взагалі?
– Справа в тому, що наш спільний з директором школи мистецтв знайомий розповів про мене Анатолію Петровичу. Розповів про те, де я навчалася, що вмію, у яких проектах брала участь. Анатолій Петрович відразу зацікавився і запропонував нас познайомити. Під час нашої з ним розмови і виникла ідея нового відділу в школі мистецтв.

– Чи зразу почали цікавитися нововведенням, чи пішли відразу учні?
– Зрозуміло, що не відразу. Відділ новий. Не всі до кінця розуміють які предмети викладаються, чому можуть навчитися учені. Більшість дітей зацікавилися нашим відділом після першого ж показу під час святкування Дня міста на центральній площі.

– Ану докладніше?
– Не встигли ми розпочати навчальний рік, як вже на початку жовтня нам запропонували взяти участь у програмі заходів на честь Дня Бучі. Ми тут же погодились і в досить стислі терміни разом з учнями створили колекцію вечірніх суконь, за допомогою тканини та булавок, яку з успіхом продемонстрували під час концерту.

– Чи користується популярністю ваш відділ сьогодні, скільки учнів маєте у своєму класі?
– За час існування свої сили спробували біля 20 учнів. Займаються на постійній основі 12 дітей.

– Тоді виходить діти повинні мати спеціальний хист і можливо якісь здібності?
– Насамперед дитина має досягти 11 років. На жаль, ми не можемо приймати діток, які не досягли вказаного віку, до речі, таких багато. Зрозуміло, що має бути велике бажання і здібності до художнього мислення.

– Які засоби для викладання ви використовуєте, чи виникають проблеми під час викладання?
– Наш клас технічно забезпечений повністю для виробництва вже готового одягу. Літератури для такого виробництва теж маємо достатньо. Але спеціальної літератури для викладання інших дуже важливих предметів мало. І ця проблема існує ще з часів, коли я навчалася. Тому майже увесь матеріал береться з моїх конспектів, журнальних вирізок, Інтернету тощо.

– Де можна побачити результати вашої роботи, де пройде найближчий показ?
– Нашу роботу можна побачити, завітавши до школи мистецтв, куди я запрошую усіх бажаючих. Заняття проходять у вівторок, середу і четвер. Щодо показів, то я думаю, що у рамках міських святкових заходів моїх дефілюючих учениць можна буде бачити найближчим часом досить часто.
газета: №9 "Бучанські новини" від 9 березня 2007р.
Віктор Артемчук
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.