Наш патріот

НАШ ПАТРІОТ

Старше покоління чоловіків лютий місяць відносять до свого головного свята, яке сьогодні іменується “Днем захисників Вітчизни”. А раніше це був день 23-го лютого, який відзначався як історична дата народження Червоної Армії. І у цей день чоловіки рапортували про свою підготовку до захисту Вітчизни. А сьогодні старше покоління, якому дісталось пройти Велику Вітчизняну війну і залишитися живими зі своїми спогадами про ті часи, виступають перед молоддю – учнями шкіл, виховуючи в них патріотичне почуття до нашої країни.

У нашій організації ради інвалідів війни м. Бучі є люди, які заслуговують на повагу не тільки за свої військові нагороди, але й відзнаки, трудові подвиги наших буднів. Серед них – інвалід Великої Вітчизняної війни І групи Микола Павлович Василенко.
Цей чоловік пройшов важкий шлях дорогами війни. У 1942 році був евакуйований до Удмуртії, де підлітком спочатку працював на електростанції учнем, а потім помічником машиніста.

У 1944 році був призваний на війну, закінчив школу молодших авіаційних спеціалістів і був направлений у чехословацьку дивізію генерала Свободи, в підрозділ штурмового полку. В березні 1945 року, під час боїв у Польщі був поранений.
Після закінчення війни його перевели з чехословацької частини до нашого авіаційного полку, в якому ще служив до 1959 року на посаді старшого механіка авіаційного озброєння.

За період роботи старшим механіком по авіаційному озброєнні, зробив більше двадцяти п’яти раціоналізаторських винаходів, одержав більше 20-ти почесних грамот та подяк від керівництва механічного заводу (ім. Антонова) та інших організацій.
Нагороджений орденом “Пошани”, “Вітчизняної війни І ст.” та орденом “За мужність” і ще 24-ма медалями різного ґатунку.

У 1967 році Микола Павлович був нагороджений почесною грамотою Міністерства авіаційної промисловості за успішне й високоякісне проведення повітряного параду та хорошої організації наземної авіаційної виставки на честь 50-річчя держави.
Особливо хочу відзначити нагороду, яку він одержав у листопаді 1971 року – бронзову медаль виставки досягнень народного господарства СРСР.

Такої нагороди немає жоден з наших інвалідів та учасників бойових дій міста Бучі.
Микола Павлович пройшов славний бойовий та трудовий шлях як висококваліфікований спеціаліст, один з кращих раціоналізаторів.
Свої знання та трудові навички передавав молодим робітникам, своїм особистим прикладом зробив значний внесок у справу випробування та експлуатацію багатьох літаків типу “АН”.

А сьогодні, як член Ради інвалідів, - заступник її голови у місті Буча, проводить велику роботу серед молоді та учнів шкіл, своїми виступами перед ними сприяє вихованню патріотизму молоді.

Анатолій НОСАРОВ
газета: №7 "Бучанські новини" від 23 лютого 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.