» » » Досвід громадської роботи

Досвід громадської роботи

Марія КРИЖОВА:
“СКЛАД ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ФОРМУВАВСЯ З УРАХУВАННЯМ
ДОСВІДУ ГРОМАДСЬКОЇ РОБОТИ ТА СПЕЦИФІКИ ПРОФЕСІЙ ДЕПУТАТІВ”


Щоб знаходити шляхи вирішення нагальних проблем у житті населеного пункту та для більш плідної й ефективної роботи, здійснення контролю, ради різних рівнів створюють постійні комісії, до складу яких входять народні обранці. Про роботу таких комісій у Бучанській міській раді ми розмовляли з її секретарем Марією Петрівною Крижовою.

– Розкажіть про роботу комісій, їхнє головне призначення
– Постійні комісії Бучанської міської ради – є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду й підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішення ради та її виконавчого комітету. Постійні комісії обираються радою на термін повноважень депутатів, які діють на громадських засадах. Комісія має план роботи на рік, який розбитий по місяцях, і працює згідно намічених завдань. На цій підставі в цілому формувався й план роботи ради.

– Скільки й які саме комісії є в Бучанській міській раді?
– У Бучанській міській раді 7 постійних комісій. А саме: з питань регламенту, правової політики, депутатської етики та контролю за виконанням рішення ради та її виконавчого комітету; комісія з питань економічного планування бюджету та фінансів (займається бюджетом Бучанської міської ради, внесенням змін до бюджету, програми під які закладаються кошти тощо); з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва та житлово-комунального господарства; з питань містобудування та природокористування; з питань освіти, спорту, справ молоді та гуманітарних питань; з питань соціального захисту, екології та проблем чорнобильської катастрофи; з питань транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування (зокрема тримає на контролі роботу приватних підприємств, бучанського ринку).

– За яким принципом відбувався розподіл депутатів до цих комісій?
– Персональний склад комісій формувався з урахуванням здібностей, досвіду громадської роботи, знання певних галузей господарства, специфіки професій та особистого бажання депутатів.
Зараз у нас чотири комісії очолюють депутати попередніх скликання, що вже мають досвід роботи в цій галузі, три - депутати новообраного скликання. Зазначу, що організація роботи постійної комісії покладається на її голову, який скликає та веде засідання, дає доручення.

– Які обов’язки покладаються на членів комісій?
– Члени постійних комісій, за дорученням ради або з власної ініціативи, попередньо розглядають проекти відповідних програм, вивчають і готують питання про стан і розвиток відповідних галузей господарства тощо, які потім виносять на розгляд сесії Бучанської міської ради. Вони звертають увагу на ту чи іншу проблему, яка існує в Бучі, обговорюють її, шукають шляхи вирішення. Також до їхніх повноважень входить розробка проектів рішень, підготовка висновків, виступи на сесії із доповідями та співдоповідями.

У нас є практика засідання декількох комісій щодо вирішення того чи іншого питання. Наприклад, комісія з питань містобудування та природокористування працює разом із земельною комісією, адже вони мають схожі завдання. Відповідно спільна робота дає вагомий результат, всі нюанси враховуються та всесторонньо вивчаються.

– Крім постійних, є ще й тимчасові комісії ради. Які функції вони виконують?
– Тимчасові комісії утворюються, щоб здійснювати контроль за конкретно визначеними питаннями. Вони формуються на засіданнях сесії за рішенням ради. До їх складу, як правило, входять голови комісії, депутат виборчого округу, в якому виникла проблема, та відповідно до того, яке питання розглядається – залучаються спеціалісти виконавчих служб Бучанської міської ради.

– Результати в роботі вже є?
– Комісії, в теперішньому складі, працюють перший рік, тому про результати говорити ще зарано. У когось робота просувається краще, в когось гірше, адже ще не кожен депутат має належний досвід. Проте, переважна більшість із їх складу прагне старанно та відповідально виконувати покладені на них обов’язки.
газета: №7 "Бучанські новини" від 23 лютого 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.