» » » Перспектива : новий район міста Буча

Перспектива : новий район міста Буча

6 лютого відбулася позачергова сесія Бучанської міської ради. На порядку денному — основним — стояло питання про визначення переможців земельного конкурсу під багатоповерхову забудову. Про рішення сесії розповідає заступник Бучанського селищного голови Віктор Антонович Фальківський.

— Вікторе Антоновичу, зараз на сесії прийнято рішення, яке певним чином змінить абрис Бучі. Будь ласка розкажіть про що йшлося.
— Можна сказати, що сьогодні відбувся заключний етап проведення процедури конкурсу, розпочатий рішенням, ще, тоді Бучанської селищної ради, в жовтні минулого року. Тоді було запропоновано провести конкурс на право оренди земельної ділянки площею п’ять гектарів по вулиці Нове Шосе. Про умови конкурсу сповістила преса. Сесією було розроблено і затверджені конкурсні пропозиції. Було проведено і сам конкурс. У ньому і брали участь п’ять будівельних компаній. З огляду на те, що пропозиції двох будівельних компаній дуже співпадали, було прийняте рішення оголосити їх переможцями. А саму земельну ділянку поділити навпіл – по 2,5 гектари кожному. Процес будівництва буде проходити комплексно. Тобто, проектуватися буде весь мікрорайон площею п’ять гектарів. А будувати будуть два забудовники-інвестори.

— Назвіть, будь ласка, компанії, які виграли конкурс.
— Переможцями стали ЗАТ МЖК “Оболонь”, будівельна компанія, яка будує сучасний житловий мікрорайон у Києві, та “Приватінвестбуд”.

— У наших мешканців може виникнути меркантильне запитання: що від цього буде мати Буча й бучанці?
— Додатково до бюджету ми отримали кошти за право оренди – 10,1 млн. гривень. Це окрім того, що буде йти поточна сплата за оренду землі. Разом з тим, відповідно до умов конкурсу, ми отримаємо кошти на будівництво об’єктів медицини, школи, а це додатково приблизно 30 млн. гривень.

— Як скоро розпочнеться будівництво?
— Можливо, що в цьому році. По процедурі прийняття рішень ми йдемо вчасно. На засіданні виконкому, у лютому місяці буде розглядатися питання дозволу на проектно-вишукувальні роботи. Потім буде укладання договору оренди і підписання інвестиційної угоди. І цим самим формальна процедура до забудови буде завершена. Коли пройде процес проектування і державна експертиза, почнеться будівництво.

— У чому проекти ЗАТ МЖК “Оболонь” та “Приватінвестбуду” задовольнили міську раду і депутатів?
— Перший важливий елемент це те, що планується комплексна забудова – будівництво житла з об’єктами соціальної сфери. Другий – отримання коштів за права оренди. Ще один важливий чинник – передача житла у комунальну власність. Відповідно до конкурсних пропозицій компанія “Приватінвестбуд” передає сім відсотків житла і два відсотки нежитлових приміщень для розміщення комунальних структур. Компанія МЖК “Оболонь” передає 8,5 відсотків житла у комунальну власність. І, як я вже говорив, будівельні компанії надають кошти на будівництво медичних закладів. З кожного - по 14,5 млн гривень.

— А скільки квадратних метрів житла буде збудовано будівельниками?
— Конкретно зараз сказати не можу, бо все залежатиме від проектних пропозицій, але приблизно 100 тисяч квадратних метрів житла. Але, я повторюю, це дуже умовний розрахунок.

— Це будуть цегляні будинки?
— Ні, це будуть сучасні монолітні каркасні будинки.

Загалом, ми бачимо тут гарний сучасний мікрорайончик.
газета: №5 "Бучанські новини" від 9 лютого 2007р.
Сергій Куліда
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.