» » » Особливі потреби - в особливих дітей

Особливі потреби - в особливих дітей

1 грудня, напередодні Міжнародного дня інвалідів, Бучанський будинок культури відкрив свої двері для дітей з особливими потребами. Цього року вони мали змогу переглянути виставу за участю артистів київського цирку “Сюрприз”. Веселі клоуни, жонглери, ілюзія, йоги і навіть “бучанський динозаврик” (так “охрестили” циркову собачку) – подарували дітям півтори години незабутніх вражень. Публіка жваво реагувала на жарти, спілкувалася із сценічними героями та навіть допомагала порадами. Дане шоу було не єдиним, чим порадували цього дня малечу. На завершення кожному вручили невеличкий подарунок.

Але головне, ця подія засвідчила – діти-інваліди можуть жити повноцінно, насичено, як і їхні однолітки. Правда, за умови, що такі заходи стануть постійними, а увага, що їм приділяється – активнішою.
Проблема інвалідів не лише медична, але й соціальна, психологічна. В нашому суспільстві більшість цю тему намагаються не піднімати, а перехожі, бачачи перед собою людину у візку – часто опускають очі. На щастя, останніми роками подібна ситуація почала вирівнюватися, українці стали більш свідомими та почали по-іншому сприймати деякі речі. Зараз інваліди вдало реалізують себе у навчанні, бізнесі, інших сферах, створюють сім’ї. І хоч проблем ще багато, проте поступово приходить розуміння, що хоч і потреби в них особливі, проте люди вони – такі ж самі.

Олена Гордейчук,
директор бучанського Центрального будинку культури:
— Міжнародний день інвалідів – це одне з наших традиційних свят, яке ми проводимо вже третій рік поспіль. Організаторами сьогоднішнього заходу є Бучанська селищна рада, Бучанський відділ культури та спорту, медико-соціальний центр, значну допомогу вніс і “Продсервіс” (із подарунками).
Ми нікого не оминули увагою - всі діти були заздалегідь повідомлені, кожен отримував запрошення по почті.
Варто зазначити, що на подібні заходи почали приходити все більше дітей з особливими потребами. Але така активність формувалася поступово. Якщо ще три роки тому в залі сиділо 15-20 дітей, то зараз ця цифра значно зросла. Мами привозять до нас дітей навіть на візочках. І це досить важливо. Адже не кожен з батьків може відвезти дитину до Києва, щоб відвідати театр або той же цирк. Фізично це дуже важко, не всі можуть витримати таке велике навантаження. Тому проведення подібних заходів є потрібним для нашого молодого міста, слід пам’ятати про людей з особливими потребами, розвивати їх духовно, трохи відволікати від повсякденних проблем.
Думаю, що в майбутньому ми запровадимо і для дорослих інвалідів якісь концерти. Але це в планах.

Валентина,
мама 11-річної дитини з особливими потребами:
— Доводиться не легко. Але ми намагаємося жити повноцінно, як і родини, в яких здорові діти. Звичайно, хотілося б відчувати більшу увагу та підтримку з боку держави, суспільства. Адже для нормального пересування людей з особливими потребами далеко не кожне місце обладнане належним чином. Можна наводити ще багато подібних прикладів.
Ще не кожен розуміє, що дитина-інвалід – це не людина з вадами, а дитина, яка має особливі потреби. Якщо ж говорити про батьків – то для кожної матері й батька – їхня дитина завжди є найкращою, найріднішою.

Довідка
В Бучі зареєстровано 94 (за іншими даними 106) дітей-інвалідів - від народження до 18 років. На жаль, з кожним роком дітей з особливими потребами стає все більше. За даними спеціалістів чимало дітей хворіють на ДЦП, гідроцефалію, збільшується й ріст пухлин. Дорослих інвалідів в місті – 157 людей (це інваліди дитинства).
В Бучі, для дітей з особливими потребами, в основному проводять три заходи на рік: 3 грудня – Міжнародний день інвалідів; діти запрошуються на різдвяне свято; 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Для них створюється святкова програма – зазвичай показують або концерт, або лялькову виставу, театралізоване шоу, чи циркові номери. Не обходиться й без невеликих подарунків.
газета: №48 "Бучанські новини" від 8 грудня 2006р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.