» » » Про молодіжне будівництво в Бучі

Про молодіжне будівництво в Бучі

Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву готовий забезпечити житлом лише 10% бучанців. З такою ситуацією не погоджується місцева влада, адже будівництво будинку відбувається на бучанській землі.

Квартирне питання не втрачає своєї актуальності в побуті українців вже не одне покоління. Проте, особливо гостро воно стоїть перед молодими сім’ями. Це колись “родина від батька до сина” могла вживатися під одною стріхою десятиліттями. Згодом, така традиція (або вимушеність) набула іншого забарвлення. Теперішні реалії спонукають молодь при першій же можливості відокремлюватися, аби сценарій “Кайдашевої сім’ї” не став їхнім власним. І якщо в радянські часи кожен знав – рано чи пізно держава житлом їх забезпечить, то тепер така радісна перспектива здається нереальною. Сім’ї, які хочуть мати власне житло, повинні його купити, або ж побудувати, що зрештою, дешевшим не стане. Про платоспроможність більшості наших громадян годі й говорити.

Проте, молоді роблять крок на зустріч, тобто держава дає можливість отримати житло на пільгових умовах. З цією метою створений Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Така програма діє і в Бучі…

Близько 1,5 років тому між Бучею і Фондом була укладена угода щодо будівництва в нас соціотехнополіса – просторово обмеженої системи житлових, соціально-побутових об’єктів, де при цілеспрямованій підтримці держави створюються умови для інноваційного розвитку суспільства. Тобто, можна говорити про те, що впровадження таких проектів спрямоване на створення більш сприятливих умов для реалізації права молодих людей на одержання житла. Цей проект не має аналогів в Україні і є першим проектом з будівництва доступного житла в Київському регіоні. Вартість будівництва житла для молоді не перевищує опосередкованої ціни його зведення. Тобто ціна на житло в соцітехнополісі буде в середньому в півтора раза нижчою за ринкові ціни.

Даний проект втілився в будівництво житлового будинку по вул. Тарасівській, що розрахований на 213 квартир. Наразі, роботи по його зведенню добігають кінця. Але питання про те, в якому обсязі дане будівництво забезпечить житлом наші сім’ї (воно буде доступним для молодих вчених, лікарів, педагогів та інших працівників бюджетної сфери), залишається відкритим. Первинна угода, згідно якої переважна більшість квартир надаватиметься нашим молодим сім’ям, дала збій. Фонд готовий забезпечити житлом лише 10% бучанців. З такою ситуацією не погоджується місцева влада, адже будівництво будинку відбувається на бучанській землі. І хоч протягом декількох років Фонд планує побудувати ще близько п’яти тисяч квартир, наразі питання про подальшу співпрацю залишається не вирішеним.

За коментарем з цього приводу ми звернулися до Бучанського селищного голови Анатолія Федорука:
- “Поки що ми не задоволені співпрацею із Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Зі свого боку ми надали максимальні пільгові умови для того, щоб це будівництво було розпочате. При цьому зазначили, що більшість кредитів отримають бучанські молоді сім’ї, які перебувають на квартобліку, зробили відповідний аналіз і подання. Адже житло будується у нас. Проте в них стався збій в одній із ланок проекту і мова пішла про 10% кредиту для бучанців.
Звісно, ми з цим не погоджуємося. Враховуючи те, що будівництво підходить до здачі і Фонд має бажання й надалі реалізовувати в Бучі цей проект, вони “повертаються до нас обличчям”, стають активнішими щодо існуючих з нашого боку зауважень. Власне, якщо це державна програма, яка фінансується з державного бюджету із залученням і місцевого бюджету (дається земля під будівництво, інженерія), то тісна співпраця у вирішення назрілих питань повинна бути. Цього, на жаль, поки що немає.
Я сподіваюся, що Фонд молодіжного будівництва змушений буде відреагувати на наше прохання і надасть більший відсоток кредиту, адже ця організація має намір будувати в нас і надалі. Але якщо подібні непорозуміння між нами відбуватимуться й в подальшому, я думаю, що таку співпрацю з Фондом ми припинимо”.
газета: № 47 "Бучанські новини" від 1 грудня 2006р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.