Буча завтрашнього дня

БУЧА ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ

Буча завтрашнього дняЗ набуттям 1 січня 2007 року статусу міста, перед Бучею відкриваються нові можливості, реалізація яких забезпечить добробут та нормальну життєдіяльність всього населеного пункту. Перші кроки, що ведуть до поставлених завдань, вже робляться. В найближчому майбутньому планується відкрити нові служби по наданню послуг населенню. Ми спробували дізнатися, що це за служби й де вони розміщуватимуться.

Управління праці і соціального захисту
Планується розмістити у двоповерховому приміщенні по вул. Б. Хмельницького. Наразі, дана служба - на активному етапі формування, адже передбачається, що з перших місяців нового року вона почне працювати. Кошти для цього закладені в державному бюджеті через виплати з місцевого бюджету.

Територіальний і медико-соціальний центр, Рада ветеранів та інвалідів
Також знаходитимуться по вул. Б. Хмельницького. Варто зазначити, що при плануванні їхнього розміщення бралися до уваги такі фактори, як географічна близькість однієї служби до іншої, зручність, в деякій мірі їхня взаємопов’язаність. Адже персонал медико-соціального центру звертає особливу увагу на категорію літніх людей (зокрема, ветеранів та інвалідів ВВв), надає їм допомогу.

Пенсійне управління, юстиція, судово-виконавча служба
Питання щодо розміщення пенсійного управління вже вирішено. Швидше за все бучанці матимуть змогу отримати послуги даної служби по вул. Б. Хмельницького, 4.

БТІ, кадастрове бюро, державний нотаріат
Користувачі послуг зможуть знайти ці служби по вул. Пушкінська (колишнє приміщення радгоспу «Київський»).

Міський відділ освіти
Є два варіанти розміщення цієї структури – або по вул. Комсомольській (у приміщенні, де колись була селищна рада), або по вул. Островського. Який з них оберуть, залежить від кількісного складу міського відділу освіти. Наразі, формування його буде завершено до середини грудня 2006 року.

Міський відділ внутрішніх справ, суд, прокуратура
Спочатку розглядалися варіанти купівлі під ці підрозділи адмінбудівель виробничих потужностей заводу «Веда». Хоча місце було географічно зручним, проте його придбання - економічно не виправданим. Вирішено, що доцільніше побудувати приміщення з нуля. Де саме? Є дві пропозиції. Перша – це ділянка на масиві, де зараз веде будівництво компанія «Київміськбуд», друга – поруч від цього місця. І хоча вже є передпроектні пропозиції, але остаточне рішення ще не прийнято.

Податкова служба
Питання створення в Бучі податкової служби поки що не стоїть. Відповідні послуги нам надаватиме податкова міста Ірпеня, яка виконуватиме міжрегіональну функцію.

Решта служб
Всі інші служби розмістяться в Бучанській міській раді. Вирішиться й питання транспортного сполучення. Зокрема, через вул. Богдана Хмельницького та вул. Енергетиків проходитиме маршрут.

Створення нових робочих місць
У зв’язку із відкриттям нових служб у Бучі, перед нашими жителями постає можливість додаткового працевлаштування.
Передбачають, що створиться близько 500 нових робочих місць.


«Намагаємося розмістити служби у вільній
доступності для споживача»


Про бачення розвитку Бучі в найближчі роки, дії місцевої влади щодо створення належних умов для життя в місті та погляд на проблеми, які виникають у процесі роботи, ми запитали у Бучанського селищного голови Анатолія Федорука.

— Скажіть, наскільки відсотків відповідна база є готовою для того, щоб вже на початку року, служби, які передбачається створити в Бучі, запрацювали?
— Так як ми й передбачали, з набуттям статусу міста, нам потрібно буде розвивати в Бучі відповідні структури. Говорили й про те, що їх відкриття надасть чимало нових робочих місць для бучанців, ці служби слугуватимуть нашим жителям, надаватимуть якісні послуги.
Заздалегідь ми послідовно опрацьовували питання розміщення цих структур, зокрема, у міністерствах та відомствах, аби узгодити всі позиції.
Природньо, що перед нами постала проблема їхнього розміщення, пошук приміщення для них. На даний час уже вирішено питання купівлі приміщення по вул. Пушкінська (колишня контора Радгоспу «Київський» з допоміжними приміщеннями), купівлі двоповерхового приміщення, що по вул. Б.Хмельницького. Також ми прийняли в комунальну власність 600 кв. м приміщення по вул. Островського, вирішили питання по нерухомим офісним приміщенням холдингової компанії «Київміськбуд», що по вул. Б. Хмельницького.

— Чи виникають якісь проблеми на шляху до задуманого?
— Є проблема з визнанням права власності на всі об’єкти, які знаходяться на території Бучі, за бучанською територіальною громадою. Її вирішення зависло в повітрі. Для мене є не зрозумілою позиція щодо цього керівництва Ірпеня. Хоча я не бачу в цьому випадку жодних проблем. Мабуть, дану ситуацію слід розцінювати як небажання випускати з рук те, що їм вже давно не належить.

— Чим керуєтеся при розміщенні тої чи іншої служби в місті?
— Ми намагаємося розмістити служби у вільній доступності для споживача, але, разом з тим, не концентруємо їх на одній території, щоб в місті відбувалися міграційні процеси. Проте, вони знаходитимуться на максимально доступній відстані один від одного.
Зараз чимало говорять про те, щоб зробити міліцію муніципальною, мотивуючи, що від цього більше переваг як для жителів, так і для самих правоохоронних органів. Наскільки така позиція є прийнятною для Бучі?
Можливо, колись, за європейським зразком, міліція буде муніципальною. Але поки що питання так не стоїть, і ще років 3-4 стояти не буде. Власне, ні держава, ні суспільство до цього ще не готові, а головне – немає відповідної законодавчої бази.
Я вважаю, що муніципальною міліція може бути тільке тоді, коли будуть внесені суттєві зміни до фінансового забезпечення територіальних громад. Коли будуть внесені суттєві зміни не тільки по повноваженнях, але й по фінансовому ресурсу місцевого самоврядування, тільки тоді можна буде говорити про муніципальну міліцію.

— Яким Ви бачите місто через декілька років?
— Я думаю, що наше місто буде самодостатнім населеним пунктом, гідним представником в когорті територіальних громад Київщини (міст обласного значення). Жителі міста будуть комфортно себе почувати, отримуючи якісні послуги та маючи можливість реалізувати себе, а найголовніше – відчуватимуть гордість від того, що народилися, живуть і працють в Бучі, або ж їхня доля невідривно пов'язана з цим краєм. Перші кроки на шляху до цього вже зроблено.
Стратегічний план розвитку, який був намічений ще в кінці 90-х рр. минулого століття, поступово, з року в рік реалізується.
Зазначу, що цілі й завдання, які поставлені перед нами, обов’язково реалізуються.

Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №46 від 24 листопада 2006р.
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Макс

OFFline

  • Макс (24)
  • Місцевий
  • 24 листопада 2006 20:57
смотрю я на эту фишку и плохо становиться мне на душе...Вроде хАрАшо это все.....а когда аж будет...

0
Патріот
  • Патріот (705)
  • Гостi
  • 27 листопада 2006 10:13
wink

Питання щодо надання землі під Управління праці і соціального захисту піднімалося на останній 11-й сесії
5-го скликання Бучанської селищної ради angry
шановні бучанці за цей двоповерховий будиночок
бучанські селищні депутати на чолі з федоруком віддали
1,5, НАГОЛОШУЮ ПІВТОРА ГЕКТАРИ БУЧАНСЬКОЇ ЗЕМЛІ,
ЯКА КОШТУЄ НЕ МЕНШЕ 5000-7000$ ПІВТОРА ГЕКТАРИ ЦЕ БЛИЗЬКО МІЛЬЙОНА АМЕРИКАНСЬКИХ ГРИВЕНЬ!!!
ЦЕ ВАМ ШАНОВНІ - ДЛЯ РОЗДУМІВ
ХТО Є Н/АШІ ДЕПУТАТИ БУЧАНСЬКІ!!!

0