» » » Містобудування, як розвиток селища буча

Містобудування, як розвиток селища буча

МІСТОБУДУВАННЯ — ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК У РОЗВИТКУ СЕЛИЩА

Увеличить картинкуПоліпшення благоустрою селища, будівництво нових і ремонт існуючих інженерних мереж, будівництво доріг, облаштування скверів і парків, оновлення пам’яток історії на території нашого селища, будівництво громадських закладів та житлових будинків — це пріоритетні напрямки розвитку селища Буча, на які постійно спрямовують свої зусилля депутати Бучанської селищної ради та працівники виконавчого комітету.

Більшість містобудівних програм фінансується за рахунок бюджету селища, але, зважаючи на обмеженість коштів бюджету, паралельно проводиться залучення інвестиційних коштів на виконання різних соціальних, в тому числі й містобудівних, програм. За останні роки селище Буча помітно змінилося на краще. Але ще є достатньо не вирішених проблем. Є чимало вулиць, доріг, будинків, інженерних споруд, які потребують поліпшення та перебудови.

Одним з таких місць в селищі і є територія, що розташована на розі провулку Садовий та вул. Волгоградської. Колись там був розташований житловий будинок радгоспу “Рубежівський”, як називають в народі “барак”, який пізніше знесли, а на його місці утворився пустир. Завдяки участі деяких жителів даного району він перетворився на місцеве сміттєзвалище та майданчик для складування будівельних матеріалів. Згодом дана територія була виділена жителям селища Буча під будівництво житлових будинків з відповідною її передачею у приватну власність, що повністю відповідає вимогам земельного законодавства України.

Пізніше до Бучанської селищної ради звернувся депутат даного виборчого округу Григорусь М.П. з пропозицією облаштувати на вищезгаданому місці спортивний майданчик. Але, на час звернення, територія вже перебувала у приватній власності громадян.

Жителі навколишніх садиб надіслали звернення до виконавчого комітету з проханням виконати благоустрій на цій території. В свою чергу забудовники відреагували і територію почистили, але через деякий час вона знову «заросла» сміттям.

Згодом власники реалізували своє право і передали земельні ділянки ТОВ “Соціумінвест”, яке, згідно існуючого законодавства, звернулося до Бучанської селищної ради за дозволом на зміну функціонального призначення вищевказаної земельної ділянки під будівництво багатоповерхового житлового будинку. Дане питання було розглянуте Бучанською селищною радою і прийняте відповідне рішення. Даним рішенням було зобов’язано ТОВ “Соціумінвест” звернутись до Державного проектного інституту “ДІПромісто” та виготовити містобудівне обґрунтування розташування багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими торгівельними приміщеннями. Будівництво торгівельних закладів було запропоновано виходячи з недостатнього забезпечення житлових кварталів даними закладами та виходячи з вимог планувальних нормативів по їх віддаленості.

Але деякі жителі даного району, не маючи достатньої поінформованості, звернулися за поясненням, в тому числі й законності правової сторони даної справи, до Київської облдержадміністрації.

Відповідність всіх рішень Бучанської селищної ради по вищевказаному питанню була перевірена Управлінням містобудування і архітектури та розвитку інфраструктури у відповідь на звернення жителів даного району до Київської обласної державної адміністрації. До вашої уваги пропонуємо дану відповідь:
“За дорученням облдержадміністрації управлінням містобудування і архітектури та розвитку інфраструктури розглянуто звернення мешканців житлового будинку по пров. Садовому 31 в смт.Буча з приводу розміщення багатоповерхового житлового будинку.

Проаналізувавши подані матеріали, інформуємо, що відповідно до договорів купівлі-продажу двох земельних ділянок під будівництво житлового будинку та господарчих споруд від 02.11.2005 р. реєстраційний №3196 та №3199 рішення сесії Бучанської селищної ради від 24.11.2005 р. №1542-55-ІV ТОВ “Соціумінвест” надано дозвіл на виготовлення містобудівного обґрунтування та проекту землеустрою щодо зміни функціонального призначення земельної ділянки загальною площею 0,2812 га по пров. Садовому, 24-а в селищі Буча під будівництво багатоповерхового житлового будинку.

Інститутом “Діпромісто” — автором генерального плану смт. Буча було розроблено містобудівне обґрунтування розташування зазначеного будівництва з урахуванням існуючого та перспективного розвитку прилеглих територій.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської селищної ради від 17.02.06 № 74 ТОВ “Соціумінвест” надано дозвіл на проведення проектно-вишукувальних робіт з будівництва багатоповерхового житлового будинку із вбудованими та прибудованими торговими приміщеннями на земельній ділянці площею 0,2812 га пров. Садовий, 24-а.

На підставі позитивних висновків служб міста Ірпінь та Київської області і містобудівного обґрунтування, яке розроблено інститутом “Діпромісто” було виготовлено архітектурно-планувальне завдання на проектування багатоповерхового житлового будинку, яке погоджено управлінням 29.06.06 №221/06.

Згідно рішення сесії Бучанської селищної ради від 27.07.06 за №229-7-V ТОВ “Соціумінвест” видано державний акт серія від 23.08.06р. реєстр №52 на право власності на земельну ділянку площею 0,2812 га розташовану в смт. Буча по вул. Садова, 24-а для будівництва та обслуговування багатоповерхового житлового будинку з вбудованими та прибудованими торговими приміщеннями”.

В свою чергу, після розгляду містобудівного обґрунтування по забудові вищевказаної земельної ділянки депутатами Бучанської селищної ради виникло питання поверховості житлового будинку та благоустрою навколиішньої території. Саме це питання та питання об’ємів робіт по виконанню комплексного благоустрою прилеглої території, включаючи і територію існуючого багатоквартирного житлового будинку, було запропоновано для громадських обговорень жителям прилеглих житлових будинків, що по провулку Садовому та по вул. Волгоградській.

Громадське обговорення виявилось достатньо жвавим і думки були різні.
Під час обговорення своє ставлення до нового будівництва висловили як жителі та власники індивідуального сектору, котрі свої власні потреби в добудовах житлових будинків та поліпшенні житлових умов повністю задовольняють без будь-яких громадських обговорень, так і жителі двохповерхового житлового будинку, котрі можуть вирішити питання поліпшення житлових умов своїх власних сімей виключно за рахунок виконання реконструкції житлового будинку, в якому проживають, з виконанням надбудови третього та мансардного поверхів.

Таким чином, молоді сім’ї та інші бажаючі в даному будинку, за рахунок збільшення поверховості власного будинку, можуть побудувати більш дешеве житло в достатньо короткі терміни.

До чого тут забудовник суміжної ділянки ТОВ “Соціумінвест”? Саме для того, щоб допомогти Бучанській селищнійї раді виконати комплексну схему генерального плану з урахуванням реконструкції існуючого житлового будинку та відповідного благоустрою прилеглої території. Це, в свою чергу, надасть чітку відповідь про планувальні можливості прилеглих територій обох житлових будинків.

Пропонуємо зміст пропозицій ТОВ “Соціумінвест” щодо поліпшення стану прилеглих до проектуємого будинку територій:
а) благоустрій прибудинкової території двоповерхового житлового будинку, з облаштуванням дитячого майданчика, майданчика для відпочинку дорослого населення, майданчика для заняття фізкультурою;
б) побудова та відновлення зовнішнього освітлення на провулку Садовий та вул. Волгоградській;
в) ремонт під’їздів 2-х поверхового житлового будинку;
г) ремонт/перекриття (якщо потрібно) даху двоповерхового житлового будинку;
д) відновлення асфальтового покриття по вул. Волгоградській (в межах прилеглої території).

В той же час представники ТОВ “Соціумінвест” залишили відкритим даний перелік і запропонували жителям прилеглих житлових будинків внести свої реальні пропозиції по благоустрою вищевказаної території.

Одне з суттєвих питань, яке виникло під час обговорень, — відсутність дитячого дошкільного закладу в житловому масиві “Яблунька”. Але будівництво даного закладу не залишилося поз увагою виконавчої влади. На даний час виконуються проектні роботи по будівництву дитячого дошкільного закладу в комплексі багатоповерхової забудови по вул. Центральній в Бучі.

Виходячи з вище наведеного, хочу сказати, що за безпосередньою участю інвестиційних компаній можливо забезпечити належний рівень як інженерного господарства так благоустрою нашого селища на що повністю заслуговують наші жителі.

Маю надію, що жителі уважно розглянуть і з розумінням сприймуть те, що незаперечно повинно бути як у дорослих, так і у підростаючих бучанців, а це — чисті асфальтовані дороги, охайні освітлені вулиці, охайні будівлі, зелені газони, яскраві квітники та сяючі щасливі обличчя.

Валентина ТКАЧЕНКО,
головний архітектор Бучі
газета: №37 газета "Бучанські новини" від 22 вересня 2006р.
благоустрій
  0
Коментарів: 0
Додати коментар