З освітою в нове життя » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини

З освітою в нове життя

Минуло небагато часу з дня мого першого візиту до Бучанської виправної колонії №85, як надійшло нове запрошення.

Цього разу керівники колонії запросили відвідати свято 1 вересня. Хтось, можливо, посміхнеться: «1 вересня у в’язниці?..»

Саме так – День знань.

У минулому номері я писав, що на території виправного закладу успішно функціонує вечірня школа. І як мене повідомили, здобуття середньої освіти є одним з основних чинників у формуванні нової свідомості у людей, які за обставинами проживають протягом певного часу окремо від суспільства.

Так, станом на 1 вересня 2006 року в Ірпінській вечірній загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів м. Ірпеня навчаються 98 засуджених:
9 клас – 18 учнів;
10 клас – 30 учнів;
11 клас – 30 учнів;
12 клас – 20 учнів.

Школа в колонії розташована в окремому приміщенні. Поряд невеличкий спортмайданчик. Якраз на території цього майданчику відбувся урочистий захід. Крім учнів і вчителів були присутні гості з Державного департаменту України з питань виконання покарань і представники громадських організацій, які постійно співпрацюють з виправною установою. Отож, присутні привітали «школярів» і їх наставників з початком нового навчального року. А тутешній музичний колектив підготував концертну програму. Якщо не враховувати місце проведення заходу, то урочистості пройшли як і в інших школах, навіть з танцями.

Увеличить картинку

Увеличить картинку

Увеличить картинку

Увеличить картинку

Увеличить картинку

Увеличить картинку

Увеличить картинку


| Загальна довідка:

На виконання вимог законодавства про освіту та Кримінально-виконавчого кодексу України, а також відповідно до Указу президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» керівництвом Державного департаменту України з питань виконання покарань вживаються цілеспрямовані заходи щодо створення необхідних умов для надання освітніх послуг засудженим і ув’язненим, забезпечення рівного доступу до якісної освіти.
З цією метою спільно з Міністерством освіти і науки України та місцевими органами управління освітою забезпечено функціонування загальноосвітніх навчальних закладів при установах виконання покарань та слідчих ізоляторах. У минулому навчальному році в цих закладах навчалися понад 13 тис. засуджених (не мали повної середньої освіти – майже 20 тис. засуджених), з яких 3633 здобули середню освіту та отримали відповідні документи загальнодержавного зразку.
Навчальні заклади для засуджених є складовою частиною системи освіти України, і вони не можуть вважатись другорядними, коли йдеться про їх розвиток та науково-методичне забезпечення. Тому Державний департамент України з питань виконання покарань сподівається, що право на здобуття середньої освіти майже 20 тис. громадян, які тимчасово ізольовані від суспільства, буде враховано у проекті «Рівний доступ до якісної освіти», реалізацію якого розпочато у рамках Кредитної угоди між Урядом України та Світовим Банком.
1 вересня цього року в усіх установах кримінально-виконавчої служби відбулися урочисті заходи з нагоди Дня знань за участі представників місцевих органів влади, педагогічних працівників та громадськості. З нагоди цього свята усіх педагогів та учнів привітав Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань В.В. Кощинець
У новому навчальному році навчання розпочинається у загальноосвітніх навчальних закладах при 111 виправних колоніях та 28 слідчих ізоляторах, а також в 11 виховних колоніях для неповнолітніх засуджених. За попередніми даними, в установах кримінально-виконавчої служби за шкільні парти сідають майже 16 тис. осіб.
Завдання наповнення процесу загальноосвітнього, а також професійно-технічного навчання засуджених новим змістом набуває актуальності у зв’язку з приєднанням України до Болонської декларації європейських міністрів освіти від 19 червня 1999 року.
Робота із створення умов для забезпечення доступу засуджених до якісної освіти є важливою складовою процесу реформування кримінально-виконавчої служби та відповідає Європейським пенітенціарним правилам, які розглядають освіту як найважливіший компонент процесу виправлення засуджених та їх реінтеграції у суспільство після звільнення від відбування покарання.
6 -4

газета: 35 "Бучанські новини" від 8 вересня 2006р.
Віктор Артемчук
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
LOL
  • LOL (448)
  • Гостi
  • 8 вересня 2006 21:29
http://www.bucha.com.ua/uploads/posts/thumbs/1157708434_q4.jpg

Antibiotik iz seriala Bandtitskij Peterburg ?

0