» » » Чи маю я право на пенсію по інвалідності як державний службовець?

Чи маю я право на пенсію по інвалідності як державний службовець?

На питання відповідає керівник юридичного відділу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Ланской Артем Юрійович

Питання: Понад 20 років працював на посадах, що належать до категорії посад державних службовців. З 1996 року по 2006 працював у приватних фірмах, в 2003 році встановлено ІІІ групу інвалідності. Чи маю я право на пенсію по інвалідності як державний службовець?

Відповідь:
Якщо особа має право на призначення пенсії за кількома законами (наприклад за законом „Про державну службу” та „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”) призначається одна пенсія за вибором особи.

Порядок і умови призначення пенсії по інвалідності, відповідно до Закону України „Про державну службу”, визначено ст. 37 даного закону. Однією з основних умов призначення цього виду пенсій є визнання особи інвалідом І або ІІ групи в період перебування на державній службі. Призначення пенсії як державному службовцю особам, яких визнано інвалідами ІІІ групи ст. 37 Закону України „Про державну службу” не передбачено.

Дописувач права на пенсію по інвалідності не має, оскільки, по-перше є інвалідом ІІІ групи, по-друге визнаний інвалідом не в період перебування на державній службі.

Згідно ст. 33 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсії по інвалідності інвалідам ІІ групи обчислюють в розмірі 90% , ІІІ групи – 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27, 28 цього закону. При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення чоловіком 60, жінкою 55 років.

24 листопада 2004 року набрав чинності Закон України від 04.11.2004р. № 2153 „Про внесення змін до ст.33 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” згідно з яким при наявності у непрацюючих інвалідів ІІ та ІІІ груп – 25 у чоловіків та 20 у жінок років страхового стажу, за їхнім вибором пенсія по інвалідності призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27, 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Тобто після ухвалення цих змін непрацюючі інваліди ІІ та ІІІ групи за наявності в них зазначеного вище стажу роботи (після цього період з дня встановлення інвалідності до досягнення чоловіком 60, жінкою 55 років до страхового стажу не зараховується) фактично мають право на одержання пенсії за віком.
газета: "Бучанські новини" №31 від 11 серпня 2006р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.