» » » Відпустку та допомогу по догляду за племінником...

Відпустку та допомогу по догляду за племінником...

Чи маю я право на відпустку та допомогу по догляду за племінником до досягнення ним трирічного віку, якщо він народився за кордоном (в Іспанії)?

На питання відповідає керівник юридичного відділу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Артем Ланской

Відповідь:
Згідно зі ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа, що працює на умовах трудового договору (один з батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично доглядає за дитиною.

Ця допомога надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як часткова компенсація втрати заробітної плати (доходу) в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Особі, яка фактично доглядає за дитиною до трьох років (у наведеному випадку за племінником), допомогу по догляду за дитиною надають на підставі її заяви та довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і виплату даної допомоги їй припинено (із зазначенням дати). Підставою для призначення цієї допомоги є наказ (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює нагляд за дитиною відпустки.

Отже, за умови надання до відділу кадрів заяви про надання відпустки для догляду за племінником до досягнення ним трирічного віку та зазначеної довідки з місця роботи матері дописувачці мають надати таку відпустку та виплатити таку допомогу. На підставі наказу про надання цієї відпустки комісія (уповноважений) із соціального страхування організації, де вона працює, ухвалює рішення про призначення їй допомоги по догляду за племінником до досягнення ним трирічного віку.

Оскільки зазначену допомогу надають особі щомісяця з дня надання відпустки по догляду за дитиною та до її закінчення, але не більш як до дня досягнення дитиною трирічного віку включно, дописувачці потрібно подати на підприємство копію свідоцтва про народження племінника, легалізовану у встановленому порядку.
Легалізація даного документу відбувається в найближчому консульстві Іспанії.
газета: №29-30 "Бучанські новини" від 28 липня 2006р.
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.