» » » «БУЧАБУДЗАМОВНИК» - нове комунальне господарство

«БУЧАБУДЗАМОВНИК» - нове комунальне господарство

Увеличить картинкуНещодавно у Бучі було створено нове комунальне підприємство «Бучабудзамовник».
Зрозуміло, що за умови забудови нашого селища щось подібне, безперечно, мало бути створене. Та для роз’яснення, які конкретно цілі і задачі стоять перед ним, ми звернулися безпосередньо до керівника - Світлани Демченко.
Головною метою діяльності підприємства, - розповідає Світлана Андріївна, - є здійснення функції єдиного замовника при Бучанській селищній раді. Будівництво житлових будинків, фізкультурно-оздоровчих комплексів, стадіонів, басейнів, об’єктів освіти та охорони здоров’я, благоустрій та озеленення.

Наприклад, будівництво житлового масиву по вулиці Нове Шосе.
Там зводяться чотири нових будинки і відповідно до розрахунку дитсадок на 140 місць і школа на 900 місць, а також уся інженерія, паркінг та котельня. Отож, на замовлення інвестора ми збираємо усі вихідні дані, такі, як технічні умови, різні погодження і відкриваємо дозвіл на будівництво, а потім здійснюємо технічний нагляд за ним.

Виходить, необхідність створення вашого підприємства виникла не сьогодні?
– Ясно, що ні. У даній сфері, в Бучі я працюю вже не один рік. До цього працювала на посаді керівника відділу капітального будівництва. Згодом із збільшенням об’ємів робіт стало питання розширення штату працівників і, взагалі, створення окремого підприємства.

Тобто наскільки я зрозумів, основною задачею, що стоїть перед вами, є здійснення контролю за всіма новобудовами у селищі?
– Якщо чесно, я б навіть не намагалася окреслити усі наші задачі двома словами. Бо насправді функцій у нас багато. Як от дольова участь інвесторів у будівництві об’єктів соціального спрямування. Зокрема садочків, шкіл, поліклініки, лікарні, ось, приміром, будівництво резервуару чистої води, що по вулиці Тарасівській.
Або інший приклад. За рахунок забудовника, коли йшло будівництво першого будинку по вулиці Нове Шосе було протягнуто з Ірпінської підстанції лінію електропередачі потужністю 10 КВт, завдяки чому вже найближчим часом в Бучі з’явиться своя підстанція.
Тут же можна сказати, що завдяки тому ж забудовнику селище має новий проспект Б.Хмельницького, якого, до речі, у проекті не було. На все це потрібні величезні кошти. Ми робимо розрахунки і надаємо інвесторам. Тобто, простими словами, «нащипуємо» з кожної компанії-забудовника і, набравши потрібну суму, такий об’єкт зводимо.

Але ж, мені здається, через таку політику можуть зрости ціни на нерухомість?
– Так, я згідна, та тільки таким чином жителі Бучі можуть почувати себе комфортно із забезпеченням соціальних потреб, вимог, пов’язаних із забезпеченням комунальних послуг; тільки так вони зможуть ходити та їздити по асфальтованих, освітлених вулицях, саме завдяки такій співпраці відбувається озеленення міста, створюються парки, місця відпочинку тощо. Зрозуміло, що тільки за бюджетні кошти Буча не була б такою, якою є сьогодні і якою стане у майбутньому.

І на останок, можливо не зовсім коректне запитання — в яку суму вийде платникам податків утримання новоствореного підприємства «Бучабудзамовник»?
– У цьому питанні нам нема чого приховувати. Знаходимося на повному госпрозрахунку, ціна за всі послуги, що надаються нами, вноситься до загального кошторису забудови. Таким чином, ми навіть сплачуємо дотації до селищної ради.
газета: "Бучанські новини" №28 від 21 липня 2006р.
Віктор Артемчук
Демченко
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.