Депутат повинен...

„Депутат повинен прокидатися з думкою „Якщо не я , то хто?”

Виборці нерідко критикують народних обранців, висуваючи до них високі вимоги, та часто не задумуються над тим, чи легко депутатам брати на себе відповідальність за життєво важливі для громади рішення, чи достатньо компетентні вони у тих чи інших питаннях. Отримавши перемогу на виборах, кожен депутат змушений задуматись про необхідність поглиблення своїх знань у всіх сферах суспільного життя, для того щоб достойно виконувати свою місію перед Богом і людьми.

Дуже добре, що народний обранець на цьому шляху не самотній.
3 червня 2006 року для депутатів Бучанської та Ворзельської селищних рад і представників громадськості Інститутом громадянського суспільства було організовано та проведено навчальний семінар на тему "Рада і депутат: робота в ім'я громади. Залучення громадськості до підготовки та ухвалення рішень органами місцевого самоврядування".

Практика роботи Інституту громадянського суспільства впродовж минулих років показала, що звести разом громадськість та місцеву владу (навіть її обраних представників - депутатів) за одним столом не так і просто. Ці групи не завжди бачать спільні інтереси. Проте, знову ж таки, як показує практика роботи Інституту, спільні інтереси можна віднайти в площині перспективи економічного та соціального розвитку громад та територій, через усвідомлення партнерства у цьому процесі місцевої влади та громадськості, а також через реалізацію на практиці законодавства України і, зокрема, закону "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності", який є складним для застосування, але передбачає долучення до процесу нормотворчості громадськості.

З метою допомогти місцевим радам і місцевим громадським організаціям запровадити в життя інструменти та механізми впливу громадськості, передбачені законодавством України (насамперед Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"), на знаходження можливостей розвитку громад та територій, а також на процес підготовки й ухвалення рішень органами місцевого самоврядування Інститут розробив (на основі успішно апробованої "Школи депутатської майстерності") навчальний курс "Рада і депутат: робота в ім'я громади.

Залучення громадськості до підготовки та ухвалення рішень органами місцевого самоврядування", що включає такі теми:
• Місцеве самоврядування в новій політичній ситуації: напрямки та етапи
реформування.
• Закон „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської
діяльності" та його застосування на місцевому рівні.
• Регуляторна діяльність органів місцевого самоврядування: особливості та
практичні аспекти.
• Практикум. Підготовка проекту рішення ради з урахуванням закону „Про
засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
• Ресурси для місцевого економічного розвитку.
• Практикум. Підготовка програм місцевого розвитку на основі місцевих ресурсів та отриманих знань.
• Бюджетний процес та державні закупівлі.

Ініціатива проведення такої серії навчальних семінарів саме у такому форматі з'явилася під час поїздок різними містами та селами України експертів Інституту громадянського суспільства. Досить часто влада та громадськість працюють над вирішенням спільних проблем, але діють при цьому, не як партнери, а як конкуренти. З іншого боку, депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування не знають реальних можливостей громадських та інших недержавних організацій щодо залучення додаткових ресурсів, проведення публічних заходів, спеціалізованих тренінгів, використання інновацій тощо.

Влада, особливо невеликих міст, а тим паче селищ та сіл, не знає своїх реальних можливостей щодо співпраці з громадськими організаціями, фондами, програмами технічної допомоги і тому не може робити найелементарніші кроки у цьому напрямку. Саме з метою подолання відчуження влади від громади Інститут громадянського суспільства підготував цей невеликий тренінг для працівників місцевого самоврядування із залученням громадськості до вирішення проблем громади.

Не зважаючи на вихідний день, бучанські та ворзельські депутати прибули на семінар майже у повному складі. Після реєстрації кожен з них отримав прес-реліз семінару та літературу на вищезгадану тематику. Далі народні обранці та представники громадськості мали змогу прослухати лекції „Бюджетний процес та державні закупівлі” Юрія Ганущака, „Місцеве самоврядування в новій політичній ситуації: напрямки та етапи реформування (чинне законодавство; перспективи змін, територіальна реформа; взаємодія влади і громадськості на місцевому рівні)” Володимира Артеменка та „Закон „Про засади державної регуляторної політики” та його застосування на місцевому рівні” Дмитра Ляпіна.

„Ви повинні бути активними,--звернувся до слухачів Юрій Ганущак, що в минулому сам був депутатом Хмельницької міської ради. – Депутат повинен прокидатися з думкою „Якщо не я , то хто?” Лектор емоційно і доступно пояснив аудиторії, як крутяться коліщата бюджетного механізму. Виступи супроводжувались запитаннями зацікавленої аудиторії.

Добігав до кінця для когось вихідний, а для когось робочий день: така вже участь народного обранця – працювати і вдосконалюватись задля блага громади.
газета: №22 від 9.06.2006р.
Світлана Юхно
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.