Зелений вандалізм у Бучі

В Бучі процвітає "зелений вандалізм".

Це не припущення, а скоріше ствердження.
Не важко помітити, що зовнішній вигляд нашого міста з роками стає все кращим. Створюються нові об’єкти, які і гідно представляють Бучу, і водночас стають зонами відпочинку, де приємно провести час з родиною та друзями, милуючись природою, що оточує.

Проте, все гарне швидко зникає. В прямому значенні. Ще вчора можна було бачити, як на клумбі цвітуть троянди, за добу вони десь вже поділися. А гуляючи парками, диву дивуєшся, як підозріло швидко “прополюються” ряди саджанців.

Зелений вандалізм у Бучі

Спочатку здалося, що це враження хибне, але те, що повторюється з регулярною періодичністю, випадком не назвеш. Тому ми й звернулися з проханням прояснити ситуацію до Надії Великодної, яка займається створенням “зеленого іміджу” Бучі, зокрема підбором і компонуванням рослин для окраси вулиць і парків міста.

Загалом, як ми дізналися, картина не дуже втішна. Адже почастішали випадки крадіжок зелених насаджень. Причому їх розміри досить значні. Причини, по яких люди “позичають” рослини як завжди тривіальні — або “сподобалося, і собі таке хочу”, або “за це можна отримати непогані гроші” (якщо продати). Варто зазначити, що коштують вони таки недешево — від п’яти до п’ятдесяти гривень за одиницю, в залежності від виду.

Тому такий своєрідний промисел став прибутковою і вигідною справою.

Як зазначає Надія Великодня: “Те що не крадуть, люди часто, навіть несвідомо, знищують. Наприклад, в цьому сезоні нами було зроблено 350 м кв. газону, але споглядати його первісний вигляд бучанці недовго мали змогу. Вантажівки, що паркуються поруч, заїжджають на газон і псують його.

У Парку слави зламано чимало саджанців грабу. А все тому, що бучанці, скорочуючи шлях, продираються крізь кущі, переступають паркани з рослин і таким чином пошкоджують їх. Недобросовісні жителі селища навіть не посоромилися викопати троянди з могил захисникам Вітчизни, та 50 цибулин тюльпанів на Алеї слави.

А це все бюджетні кошти, за які влада намагається створити для нас затишок, красу, мальовничість. Адже Буча — місто і потрібно відповідати цьому статусу, піклуватися про його благоустрій.

Як не прикро, але відповідальності за свої вчинки жителі здебільшого не несуть. Справа в тому, що спіймати на гарячому злодіїв вкрай важко, тому вся надія покладається на совість, моральні принципи і культуру людей.

Від нас самих залежить, в якому місті ми будемо жити і на що дивитися — на красу поряд себе чи голий бетон будівель.

Довідка
За весняний сезон в Бучі було висаджено 73 одиниці ялівцю, 1500 — грабу, 21 кущ бересклету, 10 — троянд, 55 — віол, 20 — самшиту та засіяно газон площею 350 м кв.

Значну частину саджанців викрадено “любителями природи”.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №20 від 26.05.2006р.
  1
Коментарів: 0
Додати коментар