Комета Леонарда раптово прилетіла до Землі. Її відкрито лише 3 січня 2021 року, її можна вже зараз знайти на небосхилі.
А на 14 грудня заплановано пік метеорного потоку Гемініди. Очікується до 100 метеорів на годину.
Наступного разу комета повернеться до Землі за 80 тисяч років.
Комету відкрив 3 січня 2021 року Ґрег Леонард (Greg Leonard) в обсерваторії Маунт-Леммон в Аризоні, де в рамках Каталінського огляду неба (Catalina Sky Survey, CSS) виконує пошук малих тіл Сонячної системи, що наближаються до нашої планети й можуть зіткнутися з нею. За давно усталеною в астрономії традицією нову комету назвали за прізвищем її відкривача, тобто комета Леонарда. Повна її назва — комета C/2021 A1 (Leonard).
На момент відкриття комета Леонарда перебувала на відстані приблизно 750 мільйонів кілометрів від Сонця і 738 млн км від Землі й мала вигляд слабкої цятки 19-ї видимої зоряної величини у сузір’ї Гончих Псів.
Згідно з оцінками астрономів, комета Леонарда походить із Хмари Епіка — Оорта. Кут нахилу орбіти комети до площини екліптики становить приблизно 133 градуси. Це означає, що комета має ретроградний рух, тобто вона обертається навколо Сонця у протилежному напрямку, ніж всі інші основні об’єкти Сонячної системи.
Швидкість руху комети велика. Відносно Землі її швидкість становить 254 412 км/год або 70,67 км на секунду. Досі (на початок листопада) комета рухається до Сонця і, згідно з розрахунками орбіти, пройде повз нього найближче (точку перигелію) 3 січня 2022 року, тобто рівно через рік після відкриття. Мінімальна відстань становитиме 92 мільйони кілометрів. Після цього комета почне віддалятися від Сонця.