Буча новини міста, Буча сайт » ОДПІ міста Ірпінь » Публікації » Податкова: Як звірити данні щодо плати за землю

Податкова: Як звірити данні щодо плати за землю

До якого контролюючого органу необхідно звертатись ФО (громадянам) для звірки даних щодо плати за землю?



Відповідь

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).


Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (абзац перший п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Згідно з абзацами шостим – одинадцятим п. 286.5 ст. 286 ПКУ платники плати за землю мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:
► розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;
► права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 та 281.5 ст. 281 ПКУ;
► розміру ставки земельного податку;
► нарахованої суми плати за землю.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган (контролюючі органи) за місцем знаходження кожної із земельних ділянок проводить (проводять) протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає)/ надсилають (вручають) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Поряд з цим, у разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок (абзац п’ятий п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Крім того, фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з плати за землю, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
1 0

Інформаційно-довідковий департамент ДПС, www.tax.gov.ua 
податкова
 Інші новини по темі:
До уваги платників земельного податку та орендної плати за землю

До уваги платників земельного податку та орендної плати за землю

Публікації
Податкова: Як провести звірку по земельному податку?

Податкова: Як провести звірку по земельному податку?

Публікації
Податкова: Як заповнити уточнюючу декларацію з плати за землю

Податкова: Як заповнити уточнюючу декларацію з плати за землю

Повідомлення!
До уваги фізичних осіб - власників та користувачів земельних ділянок!

До уваги фізичних осіб - власників та користувачів земельних ділянок!

Повідомлення!
Податкова: Про зміни плати на землю. Пенсіонери не платять податок за приватиз.ділянку

Податкова: Про зміни плати на землю. Пенсіонери не платять податок за приватиз.ділянку

Публікації
Правомірності застосування індексу інфляції на землю

Правомірності застосування індексу інфляції на землю

законодавтство
Податкова: власники земельних ділянок, які здають в оренду - є платниками  земельного податку

Податкова: власники земельних ділянок, які здають в оренду - є платниками земельного податку

Публікації
Податкова запрошує платників для звірки даних щодо земельного податку

Податкова запрошує платників для звірки даних щодо земельного податку

Публікації
Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2011 році

Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2011 році

Публікації
Податкова: Юридичні особи 3-група - сплачують земельний податок на загальних підставах

Податкова: Юридичні особи 3-група - сплачують земельний податок на загальних підставах

Публікації
Щодо плати за землю фізичною особою

Щодо плати за землю фізичною особою

статті
Земельний податок: назустріч мешканцям будинків

Земельний податок: назустріч мешканцям будинків

Бучанські новини
Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2012 році

Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2012 році

Публікації
Про пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Про пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Публікації
Шановні громадяни Приірпіння, платники земельного податку!

Шановні громадяни Приірпіння, платники земельного податку!

Публікації
Коментарів: 0
Додати коментар