» » » Юридична консультація: Порядок проставлення апостиля нотаріусом

Юридична консультація: Порядок проставлення апостиля нотаріусом

7 березня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 27 лютого 2020 року №702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України», який надає нотаріусам повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах, що оформляються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.

Апостиль – це спеціальний штамп на офіційних документах, які були складені на території України, яким відповідно засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.

Проставлення апостиля значно спрощує процес легалізації документів за кордоном.

Апостиль може бути проставлений на офіційних документах, які були складені на території України, і які мають бути представлені на території іншої держави, а саме:

-на документах, які виходять від органів судової влади України;
-на документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції;
-на адміністративних документах;
-на документах про освіту та вчені звання;
-на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
-на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.

Однак ці правила не поширюються:
-на документи, видані закордонними дипломатичними установами України;
-на адміністративні документи, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій.

Подати заяву на проставлення апостилю може або особа, якій належить документ, або будь-яка інша особа, але отримати оригінали документів з проставленим апостилем може або заявник, або зазначена заявником при реєстрації заяви в реєстрі особа або інша особа, за нотаріально посвідченою довіреністю. Для проставлення апостилю заявник надає нотаріусу оригінал документа (або засвідчену копію) та документ, що засвідчує його особу. Проставлення апостилю здійснюється протягом 2-х робочих днів.

Ці зміни запроваджені з метою створення умов для ефективного обслуговування громадян, так як значну кількість документів, які подаються для проставлення апостиля, становлять документи, оформлені нотаріусами, тож залучення нотаріусів до участі у процедурах проставлення апостиля значно спростить вказану послугу та зробить її більш зручною для громадян.
Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу

Матвієць Наталія Петрівна
08292, Київська обл., м.Буча, вул.Героїв Майдану,буд.15, прим.56
тел. роб.(04597)4-86-93, моб. (068)120-79-98
0 0

законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
"Гостi" не можуть коментувати дану новину.