» » » Після карантину за комунальні борги можуть забрати житло

Після карантину за комунальні борги можуть забрати житло

Підставою примусового стягнення на житло є борг який перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати - 94 460 грн.Від початку цього року зросла заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги (без урахування газу та електроенергії). Станом на початок березня, за даними Державної служби статистики України, заборгованість становила понад 32 млрд грн.

І коли карантин закінчиться (а він закінчиться!), постачальники житлово-комунальних послуг почнуть забирати у вас майно. Суди завалять позовами, й далеко не про те, що ви заборгували й треба примусово стягнути з вас ці гроші, а одразу про арешт вашого "сімейного гнізда".

Один чолов'яга з Луцька залишився без квартири, і це не жарт. Реальна судова практика!


На період карантину плату за житлово-комунальні послуги ніхто не відміняв.

Постачальники вже скаржаться про міліардні борги населення за споживання комунальних послуг. Станом на початок березня, за даними Державної служби статистики України, заборгованість по несплаті за ЖКП становила 32 міліарди гривень.
І скоріше за все після карантину почнуть масово подавати позови до суду щодо примусового стягнення коштів.

Слід пам'ятати, що процедуру конфіскації майна може пред'явити ДВС за рішенням суду. Ніхто інший не має право погрожувати чи примусово забирати ваше житло. А борг можна реструктуризувати, пролонгувати або погашати незначними частинами, таким чином захистивши себе від примусової втрати житла.
_________________________

Відповідно до частини 1 статті 50 Закону України "Про виконавче провадження", звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна здійснюється в разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому насамперед звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику.

Насамкінець звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якій фактично проживає боржник.

Але ініціювати конфіскацію житла можна тільки в тому випадку, якщо заборгованість перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати. А це 94 460 грн.

На сьогодні постачальник житлово-комунальних послуг має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Судовий наказ є виконавчим документом, на підставі якого в разі якщо боржник добровільно не виконає рішення суду, здійснюватиметься примусове виконання рішення суду про стягнення заборгованості.

Є й "приємний момент". Навіть якщо є підстави для звернення стягнення на житловий будинок або квартиру, в якій фактично проживає боржник, то насамперед звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржникові.

Для конфіскації квартири проводиться процедура примусового продажу з публічних торгів. Цим займається державна виконавча служба або приватні виконавці після винесення судом відповідного рішення про стягнення боргу за комунальні платежі.

При цьому виконавцю необов'язково потрапляти всередину такої квартири. Досить зробити її оцінку і зібрати всі необхідні документи. Про проведення прилюдних торгів в обов'язковому порядку повідомляють боржника.

Друзі! Оплату "комуналки" не відтерміновували й не скасовували!

Йдеться про зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Але в документі вказано, що до 1 липня призупиняється нарахування пені. Тобто якщо ви раптом не зможете вчасно заплатити комуналку, то вам не треба буде платити пеню.

До того ж забороняється припиняти або зупиняти надання послуг громадянам навіть у разі несплати платежів або їх затримки, але до 1 липня. Від початку липня вам доведеться погасити будь-яку заборгованість за комунальні платежі.

Тобто обов'язок оплачувати за спожиті послуги закон не скасовує. Це стосується всіх комунальних послуг: теплопостачання, вивезення сміття, водопостачання, водовідведення, електроенергії та газопостачання.
3 1

"Адвокат права" 
юрконсультація Жек
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
"Гостi" не можуть коментувати дану новину.