» » » Порядок виїзду дитини за межі України без згоди другого з батьків

Порядок виїзду дитини за межі України без згоди другого з батьків

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 р. N 57, (далі-Постанова) та здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків.


Документ обов’язково повинен містити державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.Відповідно до п. 4 Постанови, покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон можна в таких випадках:
- батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;
- дитина вибуває на постійне місце проживання за межі України чи взята на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
- у разі смерті другого з батьків; позбавлення батьківських прав другого з батьків; визнання другого з батьків безвісно відсутнім; визнання другого з батьків недієздатним;
- дитина виїжджає у супроводі одинокої матері;
- другий з батьків має заборгованість зі сплати аліментів більше 4 місяців;
- дитина виїжджає за кордон на лікування на строк до 1 місяця.

З 28 серпня 2018 року виїзд з дитиною за кордон на строк до 1 (одного) місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина. При цьому обов’язковою умовою для перетину дитиною державного кордону разом з матір’ю чи батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно. Перед виїздом разом з дитиною мати або батько повинні обов’язково повідомити другого з батьків про вивезення дитини (за умови, що той не ухиляється від сплати аліментів і належним чином виконує свої батьківські обов’язки).

Виїзд дитини, яка не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.


Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Матвієць Наталія Петрівна
(08292, Київська обл., м.Буча, вул.Героїв Майдану,буд.15, прим.56
тел. роб.(04597)4-86-93, моб. (068)120-79-98)
0 0

юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.