» » У Ворзелі відбудеться реконструкція військових подій часів Другої світової війни

У Ворзелі відбудеться реконструкція військових подій часів Другої світової війни

Традиційно у Ворзелі проходить Фестиваль ре конструкторів військових подій часів Другої світової війни, цьогоріч вже сьомий.


Ворзель – невеличке курортне містечко поблизу Києва, що під час Великої Вітчизняної відзначився створенням власного руху опору, самобутньою особливістю якого був віковий склад бійців підпілля – це були 13–15-річні підлітки.

Саме діти-підпільники, створивши "під носом" окупантів озброєну групу з 12 осіб, розгромили гарнізон у кількості 200 власівців і таким чином самостійно звільнили рідне селище. Наступного дня радянські війська увійшли до Ворзеля без бою – гітлерівців там уже не було. Як зазначається у звіті командира частини, яка цього ж дня увійшла до Ворзеля, діти-підпільники, розбивши власівців, зберегли від повного знищення також і прилеглі села Михайлівку-Рубежівку, Козинці, Діброва-Леніно. Це винятковий приклад героїзму українського народу. Підпільну боротьбу з фашистами ініціював сам народ, прості люди, а не компартійні лідери, на рахунок яких в подальшому була переписана історична правда.

Цього року на фестиваль до Ворзеля прибувають понад 100 реконструкторів з Києва та області, Одеси, Житомира, Миколаївської, Херсонської областей.

3 листопада відбудеться масштабна реконструкція бою за визволення Ворзеля (понад 100 учасників, військова техніка) та урочистості біля монументів загиблим героям.
Початок заходів – 12.00.

Організатори:
Ворзельська селищна рада
Бучанська об’єднана територіальна громада
Відділ культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради
Музей історії та культури «Уваровський дім»
ГО «Бучанська спілка ветеранів війни – учасників бойових дій АТО та їх сімей»
ВІГ «Морська піхота Дніпровської військової флотилії» (Київ)
та за особистого сприяння Василя Олексюка.


О. Соколенко,
Директор музею історії та культури "Уваровський дім", член Національної спілки краєзнавців України
(04597)-48-116
(093)-248-41-29
2 1

Ворзель Уваровський дім
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.