» » У Бучі заборонили не вакцинованим дітям відвідувати заклади освіти

У Бучі заборонили не вакцинованим дітям відвідувати заклади освіти

У ВООЗ оцінили відмову від вакцинації як одну з глобальних загроз в 2019 році, а тому знайти відповідь на питання це - загроза епідемії чи свобода вибору?- відтепер стало простіше.Відсутність щеплень не повинна створювати загрозу іншим дітям, із такою загальною позицією виступили міністерства освіти і охорони здоров'я, а відсьогодні таке рішення прийняли на засіданні комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник Бучанського міського голови Тарас Шаправський .
-В Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк і дифтерію набуває загрозливого характеру і стає питанням національної безпеки у державі, - наголосив Тарас Олександрович.
- З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені,- зауважила головний лікар КНП «Бучанський центр первинної медико – санітарної допомоги» Оксана Джам.

За її словами, торік у місті на кір захворіло 15 дорослих і 11 дітей, а за нинішній відповідно 33 та 38 – по громаді.

Зростання захворюваності у геометричній прогресії змушує миттєво реагувати на виклики на місцевому рівні , аби не допустити погіршення ситуації, а навпаки, домогтися зменшення рівня захворюваності.
На сьогодні у громаді не щеплені 200 школярів, що викликає суттєве занепокоєння у медиків. Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися.

Раніше Верховний суд підтвердив, що навчальні заклади мають право не допускати невакцинованих дітей.
Позиції двох міністерств збігаються, батьків – розходяться, присутніх на засіданні комісії директорів закладів спільно з міською владою змушують шукати єдиний вірний вихід.
Саме тому було прийнято рішення ЗАБОРОНИТИ відвідувати заклади освіти на території Бучанської громади з 1 жовтня нинішнього року не вакцинованим дітям.

Уже днями батьки таких дітей отримають персонально листи – повідомлення з усіма необхідними документами і роз’ясненнями і вони матимуть час, аби зробити щеплення від небезпечних хвороб.
Питання щотижня буде заслуховуватися на апаратних нарадах.

4 2

Прес-служба Бучанської міської ради 
ВАКЦИНАЦІЯ освіта Буча Бучанська ОТГ
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.