» » » ПРОЕКТ районування Київщини (6 районів)

ПРОЕКТ районування Київщини (6 районів)

Презентація проєкту відбулась в Київоблдержадміністрації в рамках обговорення круглого столу «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Київщини», 6 вересня.Він передбачає створення 6-ти районів – одиниць субрегіонального рівня з наступними адміністративними центрами: Біла Церква, Бровари, Ірпінь, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів.

За базу для розробки цього проєкту адміністративно-територіального устрою Київщини його автори взяли схему функціонування системи екстреної медичної допомоги.

Так, в Київській області успішно функціонують 6 станцій екстреної медичної допомоги, які розташовані у Білій Церкві, Броварах, Вишгороді, Обухові, Переяслав-Хмельницькому, Фастові. Кожна зі станцій обслуговує закріплені за нею райони, які визначалися за критеріями транспортної доступності та густини населення. Дана система функціонує з 2013 році та на практиці довела свою ефективність.


На думку авторів цього проєкту, порівняно з іншими розробленими проєктами, які передбачають створення 4-ох та 5-ти районів на Київщині, він краще враховує потреби мешканців області, підтримує перспективні точки зростання, вирівнює дисбаланс розміщення продуктивних сил регіону, а також враховує перспективи формування столичної агломерації.

У цьому проєкті виправлені недоліки, що присутні у проєкті, підготовленому Департаментом містобудування та архітектури КОДА і який передбачає створення 5 районів на Київщині.

Так, зокрема, проєкт, що розроблений Департаментом, не враховує цілий ряд критеріїв, що суперечать Методичним рекомендаціям щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Мінрегіоном:
- Будь-який населений пункт, розташований у межах 30-ти кілометрової зони доступності від межі міста – обласного центру, не може розглядатися як потенційний адміністративний центр ОСР; (три з п’яти запропонованих адмінцентрів розташовані ближче 30 км від Києва);
Адміністративним центром ОСР може бути місто, чисельність населення якого становить не менше як 50 тис. осіб (Васильків – 37 тис. осіб, Переяслав-Хмельницький – 23 тис. осіб);

- Якщо межі двох або більше міст, чисельність постійного населення яких становить не менше, ніж 50 тис. осіб, розташовані один від одного на відстані менше ніж 30 км, то адміністративним центром ОСР визначається місто, чисельність населення якого найбільша (центром району визначений Васильків, хоча чисельність населення Фастова більша на третину).

- Проєкт, який передбачає створення 6 районів, підтримують голови багатьох міст, селищ та ОТГ Київщини: під ним поставили свої підписи на підтримку мери Фастова, Білої Церкви, Обухова, Кагарлика, Богуслава, Миронівки, Макарова, Борової, Кожанки, голова Томашівської ОТГ, голови Фастівської райради та райдержадміністрації.


Очікуються підписи під цим проєктом й інших представників місцевого самоврядування Київщини.

Презентували даний проєкт під час круглого столу, який організувала Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» міський голова Фастова Михайло Нетяжук та голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко.

За підсумками круглого столу у Мінрегіоні (або вірніше – у перейменованому Міністерстві розвитку громад і територій) та в Київоблдержадмністрації опрацюють всі запропоновані проєкти та винесуть узгоджену пропозицію по районуванню Київщини на розгляд Кабміну та Верховної Ради.
1 0

Олександр Чернишенко , ІА ПОГЛЯД, www.poglyad.tv 
Бучанська ОТГ Буча відеосюжет Ірпінь Ворзель
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.