» » » Як вплине танення льодовиків на Україну. Зростання температури - не за горами

Як вплине танення льодовиків на Україну. Зростання температури - не за горами

Вчені прорахували, як в найближчі 30 років збільшиться середньорічна температура і наскільки спекотніше буде там в літній період.

Результати дослідження лабораторії Краутер в технічному університеті Цюріха, Швейцарія, виявилися невтішними. Вчені оцінювали, як глобальне зростання середніх температур в 2 градуси Цельсія відіб'ється на середніх літніх температурах в 520 містах світу.
Максимальна температура влітку зросте на 5,5 °С і 6,1 °С при середньому зростанні річної температури в 3 і 2,9 градуса відповідно.

Згідно з оприлюдненим нещодавно доповіді, найбільш помітні зміни відбудуться в північних широтах.
У країнах Західної і Північної Європи середня річна температура зросте на 3,5 °С, а зимова – на 4,7 °С.
До 2050 року в Лондоні в розпалі літа буде так само спекотно як в Барселоні, в Ріо-де-Жанейро взимку буде відчуватися як в Гавані, а у Києві спека буде порівнянна зі столицею Австралії.

Але ще гірше ситуація буде в екваторіальних районах, де підвищення температури створить нестерпні для життя умови. Тут очікується зростання температури в середньому на 4-6 °С. Таким чином, в Індії середня річна температура складе від +40 °С до +46 °С, в Бразилії в спекотний період буде від +36 °С до +42 °С, в Індонезії – від +38 °С до +40 °С.

"З моєї точки зору, фундаментальним висновком цього дослідження є те, що 100 міст, розташованих в екваторіальних районах, відчують умови, які не мають прецеденту в історії людства. Це ставить питання про те, чи буде взагалі можливо існування в цих містах. Ми можемо зіткнутися з масовим переселенням і міграцією", – прокоментував порталу британського телеканалу Бі-бі-сі професор університету в Ексетері в Британії Джеймс Дайк.

На думку керівника Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, щоб зупинити процес збільшення середньорічної температури на планеті, нічого зробити вже не можна.

"Це природне явище, яке на нинішньому етапі вже не залежить від людини, – зазначив "Сьогодні" Борейко. – Це плата людини за її жадібність і дурість. Всі розуміють, що не можна рубати ліси в сьогоднішніх обсягах, але влада продовжує це допускати".


У National Geographic показали, як вплине повне танення льодовиків на континенти та Україну


Журнaл National Geographic змoделював кaрту світу у випaдку, якщо розтaнуть усі льодoвики на планеті.
Вони пишуть, звісно, про Лондон і Венецію – але видно, що Україна втратить в абсолютних показниках чи не найбільше території в Європі (не рахуючи європейської частини Росії).
Маленькі ж північноєвропейські країни – Нідерланди, Данія, Естонія – можуть зникнути практично зовсім.
Середземноморські країни якраз постраждають менше, бо вони більш гірські одразу від моря.


Північний Полюс


Північна Америка

Атлантичний океан зникне. Підуть під воду Флорида, все узбережжя Мексиканської затоки, а також такі міста, як Нью-Йорк, Чарльстон, Новий Орлеан та ряд інших.

За припущеннями вчених, пагорби Сан-Франциско у Каліфорнії перетворяться на скупчення островів.

Південна Америка

Басейн Амазонки на півночі і басейн річки Парагвай на півдні стануть єдиною атлантичною затокою, яка знищить Буенос-Айрес, узбережжя Уругваю і більшу територію Парагваю.

Африка

Порівняно з іншими континентами, Африка втратить найменше суші, однак підвищення рівня моря може збільшити температуру повітря на планеті, що зробить життя в Африці неможливим.

Єгипет, Олександрія і Каїр поглинуться водами Середземного моря.

Азія

Китай, Бангладеш і більша частина узбережжя Індії чекає така ж доля, як і європейські міста.

Австралія

В результаті танення льодовиків всередині континенту з’явиться нове море, а от більша частина вузької прибережної зони, де проживає багато австралійців, зникне під водою.

Антарктида

Повідомляється, що крижаний покрив Східної Антарктиди настільки значний (містить чотири п’ятих усього льоду на Землі), що може здатися неможливим його плавлення. Однак з підвищенням температури повітря на планеті інтенсивніше відбувається випаровування, що на Східній Антарктиді інтенсивно тане лід.

Як тануть льодовики на полюсах

На відео тане льодовик Нансен в Антарктиці. Висота водоспаду талої води 100 метрів, ширина близько 150 метрів.


за матеріалами сайтів:
texty.org.ua
www.nationalgeographic.com
1 0

відеосюжет
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.