» » » Вчинення нотаріальних дій за участю іноземця

Вчинення нотаріальних дій за участю іноземця

Нотаріус консультує
Шановні громадяни, доводжу до Вашого відома, процедуру вчинення нотаріальних дій за участю іноземця та документи, які необхідні надати нотаріусу. Частина 1 статті 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачає, що іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України.

Відповідно до п. 1 глави 13 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при вчиненні нотаріальної дії нотаріус установлює особу, що звернулась за вчиненням нотаріальної дії. Документами, які встановлюють особу іноземця є посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця (крім громадян Російської Федерації), закордонний паспорт або документ, що його замінює. Якщо національний паспорт складено на іншій мові (крім української/російської), нотаріусу необхідно надати також переклад паспорта, зроблений перекладачем, який має відповідну кваліфікацію.

Для вчинення нотаріальної дії фінансового характеру, іноземець крім документу, що посвідчує особу повинен надати нотаріусу реєстраційний номер облікової картки платника податків отриманий в органах Фіскальної служби України. Перед вчиненням нотаріальної дії за участю іноземного громадянина, нотаріус перевіряє законність його перебування в Україні (віза, закордонний паспорт або імміграційна картка). Якщо іноземець не володіє українською або російською мовою, то при вчиненні нотаріальної дій повинен бути присутній перекладач для того, щоб прочитати та перекласти іноземцеві зміст документу, що підписується.

При цьому перекладач разом з документом, що встановлює його особу, повинен надати документ, який підтверджує його кваліфікацію, тобто диплом з кваліфікацією перекладача. Тільки після цього нотаріус має право вчиняти нотаріальну дію (засвідчувати підпис, копії, посвідчувати довіреності, договори тощо).


Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Матвієць Наталія Петрівна
(08292, Київська обл., м.Буча, вул.Героїв Майдану,буд.15, прим.56
тел. роб.(04597)4-86-93, моб. (068)120-79-98)
1 0

Матвієць юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.