» » » Підприємствам з 1-го липня ціну на електроенергію нараховують погодинно

Підприємствам з 1-го липня ціну на електроенергію нараховують погодинно

Як працює ринок електроенергії в Україні?


– Ринки можна будувати і в складних галузях, як наприклад енергетика, але вони мають бути конкурентними. Дуже важливо спочатку побудувати конкуренцію, а потім вже його відкривати, щоб на ринку не було олігархів, які все контролюють.


Зараз українці платять за електроенергію раз у місяць. А з 1 липня, коли запрацює новий ринок електроенергії, почнуть рахувати ціну погодинно. Перш за все, це стосуватиметься непобутових споживачів – державних установ, комунальних підприємств, водоканалів тощо.

Про це розповів представник Володимира Зеленського у Кабінеті міністрів Андрій Герус у програмі "Що це було" на 24 каналі.

Він наголосив, що ринок електроенергії ще не готовий до цього, адже для такого підрахунку потрібно мати спеціальні обліки та лічильники.

Зеленський подав до Верховної Ради проект до закону "Про ринок електричної енергії", який повинен відтермінувати запровадження нового ринку електроенергії на рік – до 1 липня 2020 року.

"За цей час до введення ринку електроенергії можна буде добре підготуватися, виписати відповідну нормативно-правову базу, покращити облік електроенергії та вибудувати IT-системи, які потрібні для того, щоб там фіксувалася погодинно ціна на електрику. Вже з липня 2020 року можна буде запускати цей ринок, який можна буде називати конкурентним", – відповів представник Зеленського у Кабміні.


Окрім того, якщо підприємства, до прикладу, водоканали платитимуть більше за електроенергію, як ви думаєте, яким буде їхній крок? Швидше за все, що вони піднімуть ціни на воду для населення. Якщо електроенергія стане дорожчою для метрополітену – піднімуть вартість проїзду для населення, – заявив Герус.

Він додав, що в підсумку за все заплатить кінцевий споживач – звичайні українці. Тому те, що говорять, що підняття ціни для непобутових споживачів не вплине на населення – це обман.

детальніше на сайті:
24tv.ua

0 0

законодавство юрконсультація тарифы на електроенергию
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.