» » » Про нові договори на комунальні послуги (відеосюжет)

Про нові договори на комунальні послуги (відеосюжет)

Нові типи договорів на комунальні послуги повинні бути підписані до 01.05.2020р. Це передбачено законом «Про житлово-комунальні послуг». Однак питань до цього документу ду-у-у-же багато. Головне з них - як все буде виглядати на практиці. Зокрема, у наших комунальних платіжках.


Все залежить від договору, який у вас буде з постачальниками води та опалення. Їх передбачено три:
✔️ індивідуальний без обслуговування / з обслуговуванням будинкових мереж;
✔️ колективний;
✔️ з колективним споживачем ( ОСББ ).

📌 Щодо платіжки. Що ви побачите у ній, якщо уклали індивідуальний договір без обслуговування будинкових мереж монополістом ? Там повинно бути дві графи – плата за спожиту послугу та плата за абонентське обслуговування. Якщо ж водоканал або теплоенерго будуть опікуватися вашими будинковими мережами, тоді в платіжці з’явиться ще й плата за цю послугу (це передбачає індивідуальний з обслуговуванням будинкових мереж).

📌 Договір з колективним споживачем ( ОСББ ). Укладається між монополістом та ОСББ. У цьому випадку потрібно сплачувати тільки за спожиту послугу. Обслуговування мереж та абонентське обслуговування буде зоною відповідальності об`єднання співвласників.
📌 Колективний договір. Укладається від імені будинку обраною на загальних зборах співвласників уповноваженою особою. Це можна довірити Управителю. В цьому випадку в платіжці обов`язково буде плата за спожиту послугу. А ось абонентське обслуговування та обслуговування будинкових можна довірити як «монополісту», так і Управителю або профільній компанії.

⚠️ Цікаво, що старі договори, а відповідно і тарифи діють до 1.05.2020 року. Зважте на це, якщо водоканали та теплоенерго пришлють вам платіжку з новими цифрами, а договір ще старий.
⚠️ Ще така деталь. Тип договору співвласники будинку повинні обирати на своїх загальних зборах. Поки важко уявити, хто і як буде організовувати такі збори, якщо тут немає ОСББ. А якщо частина співвласників хоче укласти індивідуальні договори, а частина колективні ? Що робити в цій ситуації ?

Детальніше у відеоролику.

1 0

Твій Дім. Практика. 
законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.