» » » Всіх українців зобов'яжуть отримати паспорт ID-картку

Всіх українців зобов'яжуть отримати паспорт ID-картку

Уряд має намір зобов'язати українців змінити паспорт на біометричний. Про це повідомляється на порталі ВРУ в проекті закону №10311.


У зв'язку з тим, що в парламенті запланували привести законодавство у відповідність з діючими нормами, а також через підвищення рівня безпеки в країні українців зобов'яжуть змінити паспорт-книжку на ID-карточкк.
У новому законопроекті уряд хоче обмежити термін дії паспортів, тим самим зобов'яже українців переоформити їх, замінивши на біометричний документ.


При досягненні 25 років громадянам України паперовий паспорт автоматично замінять на біометричний паспорт, незалежно від бажання людини. Правда, для громадян, які досягли 45 років, уряд пропонує за паспортами-книжками закріпити довічний статус.

Норми переходу на пластиковий варіант документа містяться в проекті закону №10311, опублікованого 21 травня на порталі Верховної Ради.

Дія паспорта громадянина України


1. Строк дії паспорта становить:
- для осіб віком від 16 до 25 років — до дня досягнення особою 25-річного віку;
- для осіб віком від 25 до 45 років — до дня досягнення особою 5-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим Законом до паспорта вклеєно в установленому порядку нову фотокартку при досягненні особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, — фотокартку вклеєно під час оформлення паспорта;
- для осіб віком від 45 років — безстроково за умови, що до дня набрання чинності цим Законом до паспорта вклеєно в установленому порядку нову фотокартку при досягненні особою 45-річного віку, а в разі якщо паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, — фотокартку вклеєно під час оформлення паспорта.

2. Паспорт визнається недійсним у разі:
- зміни прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження особи;
- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
- непридатності паспорта для подальшого використання, у тому числі в разі заповнення всіх сторінок, які передбачені для внесення відповідних відомостей;
- внесення до паспорта відомостей, які не передбачені законодавством;
- заявлення паспорта як втраченого або викраденого;
- смерті особи, якій було видано паспорт;
- закінчення строку дії паспорта, визначеного цим Законом;
- оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства;
- припинення громадянства України або скасування рішення про набуття громадянства України.

3. Порядок вилучення, повернення державі, визнання недійсним, обміну паспорта громадянина України у формі книжечки на паспорт громадянина України у формі картки, оформлений із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та знищення паспорта встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2 0

паспорт ЦНАП законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.