» » День перемоги над нацизмом відзначили у Бучі та Бучанській ОТГ (фотофакт)

День перемоги над нацизмом відзначили у Бучі та Бучанській ОТГ (фотофакт)


День пам’яті та примирення.
Друга світова війна - державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають 9 травня, починаючи із 2016 року. Прийшло на заміну радянському святу “День Перемоги”, яке відзначали в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.

Сьогодні в Україні відзначається День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.


У цей день у Бучі вшанували тих, хто віддав своє життя під час війни та дякували захисникам-ветеранам.
- Консолідація суспільства є дуже важливою у нинішній не простий для геополітики час. Ми маємо унікальну можливість віддати шану ветеранам війни за їхній внесок в ім`я спільного миру, подякувати за боротьбу та стійкість, які стали запорукою перемоги. Їхні подвиги назавжди залишилися в історії. Водночас наш обов`язок гідно вшанувати тих, хто захищає цілісність нашої Держави сьогодні, і тих, то уже в незалежній Україні віддав життя за свою землю і народ,- наголосив у своєму виступі Бучанський міський голова Анатолій Федорук. -Наш обов’язок – віддати шану. Ми думали, що афганці – це останнє покоління, яке знало війну, але виявляється, що ні,
Анатолій Петрович вручив 59 відзнак Президента України "За участь в антитерористичній операції" тим, хто оберігав нашу цілісність і незалежність на Сході( кілька відзнак - посмертно).

З самого ранку бучанці несли квіти до «Вічного вогню», обелісків, пам'ятників. Оберемки бузку, тюльпанів і червоні гвоздики вкрили пам'ятники.
Кожен рік в цей день представники міської влади, громадських організацій, ветерани та всі жителі міста збираються , щоб висловити свою шану та вдячність всім тим, хто подарував нам мирне життя.
У цей славний день хочеться згадати всіх, чиє життя забрала війна, низько вклонитися їм, адже вони, як ніхто знають що таке війна, всі присутні на мітингу вшанували пам'ять героїв, які своїм життям вибороли мир та добробут на своїй батьківщині хвилиною мовчання.
У населених пунктах Бучанської ОТГ також пройшли заходи з нагоди вшанування подвигу Героїв різних років.


У кожного села і селища - свої традиції проведення врочистостей, а тому сценарії свят-різні. Єдине, що об'єднало громаду у цей день - вдячність і шана, память і бажання жити в мирі .
Святий обов’язок сучасних і прийдешніх поколінь – не забути, якою ціною здобуто Перемогу.
З кожним роком стає все менше ветеранів, тому наше головне завдання - забезпечити їм всебічну підтримку.
Біля меморіалів, пам'ятників зібралося чимало мешканців , серед яких багато молоді, які пам’ятають про значення свята, про людей, які ціною власного життя подарували нам майбутнє.
Фото- Яна Гордієнко:


2 1

Вікторія Ляховець, Прес-служба Бучанської міської ради 
фотофакт Федорук Анатолій Петрович Алея Слави Іван Крутько
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.