» » Бучанська ОТГ: Про біогазовий комплекс у с. Луб’янка

Бучанська ОТГ: Про біогазовий комплекс у с. Луб’янка

У Бучанській міській раді відбувався круглий стіл, на якому обговорювалися питання енергоефективності та реалізація проектів біоекономіки у нашій громаді. Бучанський міський голова Анатолій Федорук, координатор проекту встановлення біогазового комплексу в с. Луб’янка Юрій Максаков і гендиректор «АгроБіогаз» Ольга Сидорчук, а також працівники міської ради приймали представника Секретаріату Кабінету міністрів України, заступника директора Департаменту фінансової політики Миколу Крижановського та команду професіоналів, що робить біокомплекси за фінськими технологіями від проекту до пуску в експлуатацію і реалізувала такий проект на Хмельниччині у Кам’янці-Подільському.

Бучанський міський голова Анатолій Федорук, звертаючись до гостей, розповів, що Бучанська ОТГ – це новостворена об’єднана територіальна громада, яка має об’єднаний бюджет лише із 1 січня. Але проблематика населених пунктів та шляхи її вирішення опрацьовані значно раніше, адже процес утворення був тривалим.

– На теренах ОТГ є велике підприємство, проблемне у плані утилізації компонентів діяльності, а також інші виробництва, які за своєю діяльністю теж стикалися із такою проблематикою, – розповів Анатолій Федорук. – А відтак маємо технічне рішення, як поводитися з тими відходами, які можливо, за прикладом цивілізованих країн, запроваджувати, реалізовувати, і досягати якісного результату.

Працівник Секретаріату Кабміну зупинився на досвіді Фінляндії, яка займає передові місця у розвитку біогазових технологій, що спрямовані на вирішення серйозних екологічних проблем.
Кожен із учасників зустрічі розповів детально про свої компанії, можливості, проекти, обмінялися думками та досвідом досягнення енергоефективності та впровадження біотехнологій.


Учасники команди згадали історію з опалим листям у столиці, яке не знали, куди дівати, і виникла ідея щодо біогазової установки. У той же час у Києві цей проект ще на розгляді, а у Бучі є компанія, як зазначили підприємці, яка готова реалізувати проект, є технікоекономічне обґрунтування, і вже відбулося обговорення на високому рівні.

Юрій Максаков розповів про позитивні сторони впровадження проекту будівництва біогазової установки у с. Луб’янка, а Ольга Сидорчук детально представила проект біогазової станції «Лубне» та зазначила переваги біогазового виробництва:
– відновлюване джерело енергії (електрична енергія, теплова енергія, біометан – аналог природного газу);
– активно чисті технології;
– органічне землеробство;
– диверсифікація аграрного бізнесу;
– регіональна енергетика;
– місцеві податки та робочі місця.

Координатор з комерційних питань Посольства Фінляндії в Україні Олексій Кролевець роз'яснив про можливість фінансування фінських технологій в галузі енергоефективності, біогазових технологій з боку фонду спільного трасту з енергоефективності, та які пріоритети розглядає фонд.

– Дуже приємно, що наша ініціатива співпала із позицією і Уряду держави, і зацікавлених ініціативних фінансових груп. Обмінявшись думками і баченням, зможемо спільно розробити стратегію, – зазначив Анатолій Федорук.
4 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Федорук Анатолій Петрович Бучанська ОТГ Луб’янка
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.