» » » Ціна на газ, електроенергію та опалення підніметься мінімум на 30%

Ціна на газ, електроенергію та опалення підніметься мінімум на 30%

Голова Асоціації ЖБК та ОСББ Костянтин Киричук розповів, що тарифи, які сьогодні існують, не є ринково обґрунтованими, і вони дешевші приблизно на 30%. А ці відсотки доплачують платники податків.
"Цього від нас чекають європейські партнери, які фінансують це все. Дешевше не буде, на жаль, буде тільки дорожче", - зазначив експерт.

Він відзначив, що на данний момент найголовніше питання для звичайних споживачів - як правильно зекономити. На його думку першим кроком для збільшення економії стане об'єднання в структуру типу ОСББ, юридичної особи або ЖБК, через що зможуть надходити гроші, які виділяє держава на потреби сленів об'єднання.

"Для ОСББ існують програми 30/70. Існують і інші муніципальні програми, за якими можна на сьогоднішній день зменшити своє споживання на 50%. Зараз українці споживають на 50% електроенергії більше, ніж повинні, за те, що ми не вміємо економити. Повністю утеплений будинок дає 15% економії, металопластикові вікна в під'їзді, подвійні вхідні двері дають ще 10%. Індивідуальний тепловий пункт дає 30% економії. Тобто за сезон можна повернути витрачені гроші", - пояснив Киричук.


Варто нагадати, що низку операторів ГРС оштрафували та зобов’язали компанії провести перерахунок донарахувань в платіжках укранців з жовтня 2018 року.

Нагадаємо, виплати монетизованих субсидій українцям здійснюватимуть ще два місяці - у квітні та травні. Також дана програма збережеться і на наступний опалювальний сезон.
0 0

повідомляє "Хвиля", www.hvylya.net 
тариф
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.