» » » Коротке літо. Плануйте відпустки на червень та липень (відеосюжет)

Коротке літо. Плануйте відпустки на червень та липень (відеосюжет)

Відпустки пропонують планувати на червень та липень.


Літо цьогоріч буде на місяць коротшим. Кліматологи оприлюднили прогноз, за яким осінь прийде в Україну вже у серпні – з дощами і зниженням температури. Тож пропонують планувати відпустки на червень та липень і обов’язково пакувати у валізи парасольки. Бо погода буде примхливою як ніколи.

На термометрі ще плюс дев’ять, а в Одесі вже активно готуються до початку сезону. Чистять басейни і навіть виносять роздягальні на пляж. Власники готелів налаштовані оптимістично. Мовляв, набережна Ланжерону залишатиметься порожньою ще тиждень - максимум два.

Проліски і верба розквітли як і заведено – при перших ознаках потепління. А от масовий період цвітіння замість червня очікуємо вже в травні – рослини реагують на глобальні кліматичні зміни першими.

Науковець Віктор Мельник веде нас углиб столичного ботанічного саду. Десять років тому вивчена здавалось би на сто відсотків приземна ліана з гострим листям раптом поповзла вгору на сусідні дерева. І там повністю переродилася. Змінила форму листя, почала квітнути білим і плодоносити темними китицями. Тобто стала плющем середземноморським.

"Важко навіть уявити, що це одна і та сама рослина – ніхто такого не очікував, що відбулось, і чимось іншим ніж глобальним потеплінням це не поясниш", - каже вчений.

Кліматолог Вазіра Мартазінова погоду міряє не годинами, а десятиріччями. Каже, клімат в Україні змінився. "Літо у порівняння з попередніми роками минулого століття зжалося – воно зберігається не три місяці, а два", – каже вона.

За останні тридцять років весна з’їла шматок червня, а осінь відкусила половину серпня. І навіть те, що залишилось, звичним літом не назвеш. Протягом однієї доби може вшкварити надактивне сонце, вперіщити шалена злива і навіть всипати сніг.

Одночасно гігантський град сипе у Луцьку разом зі зливою, яка затоплює вулиці. А за місяць циклон накриває Львів.
Щоправда, одесити у холодний серпень не вірять. Як би рано не почався сезон, закінчувати раніше вересня не збираються.


smile
Користувачі в Ютубі активно коментують такі прогнози від "погодних спеціалістів":

Коротке літо. Плануйте відпустки на червень та липень (відеосюжет)
0 0

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна, www.tsn.ua 
відеосюжет
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.