» » На поймі річки Ірпінь виймають торф і будують котеджі (відеосюжет)

На поймі річки Ірпінь виймають торф і будують котеджі (відеосюжет)

На поймі річки Ірпінь виймають торф і будують котеджі (відеосюжет)

Жителі Ірпеня зібралася, щоб зупинити незаконні дії на заплаві річки Ірпінь. Місяць тому тут з'явилася техніка з допомогою якої почали копати і вивозити ґрунт, а звільнене місце засипати будівельним сміттям. Громаді вдалося зупинити роботу. Але нещодавно їх поновили.Зловмисники, які руйнують родючий шар землі планують на цьому місті звести новобудови.
Все це неабияк обурює багатьох ірпінців. Щоб уникнути підтоплення майбутнього будівельного майданчика, забудовники ще восени зламали шлюз чим значно понизили рівень води у річці.

Активістам минулими вихідними вдалося полагодити шлюз. Поза тим, забудовники почали копати дренажні канави, що також може нанести шкоду заплаві і обернутися екологічною катастрофою.

На бік забудовників стали і правоохоронні органи, які спочатку відкрили кримінальну справу за незаконний видобуток торфу, а тепер вже не бачать порушення в діях його розкрадачів. Незважаючи на це, громада повна рішучості відстояти заплаву і не допустити екологічної катастрофи.

Із заплави знову вивозять родючий шар землі. Техніка в районі 6-ої лінії з’явилась на початку тижня. І вже через день там почали копати і вивозити ґрунт, а звільнене місце засипати будівельним сміттям. Депутат Ірпінської міськради Лаврентій Кухалейшвілі помітив рух вантажівок в бік шлюзу і рушив на заплаву.

Двоє копачів, побачивши журналістів та поліцейських, втекли з місця видобутку. Ще один сховався у вагончику, а от водій вантажівки намагався переконати, що він тут проїздом.

Та й земля, на якій роками вирощували городину, за словами проїжджого пана Олександра, давно неродюча, тому годиться під забудову.

Для будь-яких дій з цією землею власник чи землекористувач мали б мати дозволи. Але нам їх не показали.

Вивіз родючої землі із заплави обурює багатьох ірпінців. Дехто з них не пожалкував часу і вирушив на річку, щоб на власні очі побачити що відбувається цього разу.

До того, ж ірпінці побоюються, що біля річки можуть розпочати будівництво.

Михайло Гордієнко майже двадцять років відпрацював в ірпінському водному господарстві. Як ніхто інший знає, що землю із заплави вивозити не можна.

Читайте ще: З чемпіонату світу по кіокушинкай карате вихованці ірпінського спортивного клубу “Санчін” привезли 13 нагород
За законом, одного дозволу на видобуток торфу у заплаві, який надала ірпінська міська рада, недостатньо. До того ж, місцеві депутати перевищили свої повноваження, адже ця територія за межами міста.

Адвокат і місцевий мешканець Олександр Ситницький впевнений, що перші земельні оборудки з землею на заплаві річки Ірпінь були ще задовго до вивезення торфу.

На місці видобутку поліцейські провели слідчі дії і опломбували техніку.

Вже в четвер по обіді вантажівки зникли, а екскаватор змінив своє місце. Аркуш з печатками на ньому розірваний.

В поліції пояснюють, підстав для відкриття провадження немає.
Нагадаємо, у грудні 2018 -го ґрунт вивозили із сусідньої ділянки.

Тоді кримінальне провадження відкрили.
0 0

ІА ПОГЛЯД, www.poglyad.tv 
ІА ПОГЛЯД відеосюжет Ірпінь кримінал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.