» » » Про внесення інформації до Єдиного реєстру боржників для відчужувача нерухомого майна

Про внесення інформації до Єдиного реєстру боржників для відчужувача нерухомого майна

Шановні громадяни, доводжу до Вашого відома, що з 5 січня 2017 року працює Єдиний реєстр боржників, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» та Положення «Про автоматизовану систему виконавчого провадження».


Єдиний реєстр боржників - це систематизована база даних про боржників, яка ведеться з метою оприлюднення інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.
Доступ до реєстру вільний та безоплатний. У Реєстрі можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім'ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків.

Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Реєстрація боржника в Єдиному реєстрі боржників не звільняє його від виконання рішення. Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Вказаний реєстр був створений з метою запобігання відчуження боржниками майна. У зв’язку з цим законодавством передбачено, що нотаріус та будь-які інші державні реєстратори перед здійсненням угоди з відчуження майна зобов’язані перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників. У разі, якщо особа, яка звернулася з метою відчуження майна, наприклад продажу квартири, значиться в реєстрі боржником, нотаріус або реєстратор зобов’язаний відмовити в здійсненні будь-яких реєстраційних дій та повідомити органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про майно, з питань відчуження якого звернувся боржник. А виконавець, в свою чергу, накладає арешт на таке майно.

Варто зауважити, що укладення правочину щодо майна боржника, який призвів до неможливості задовольнити вимоги стягувача за рахунок такого майна, є підставою для визнання такого правочину недійсним у відповідності до ч. 4 ст. 9 Закону України «Про виконавче провадження».

Сподіваюсь, що відкритість та безоплатність доступу до Єдиного реєстру боржників допоможе громадянам захистити їх майнові права та інтереси.

Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Матвієць Наталія Петрівна
(08292, Київська обл., м.Буча, вул.Героїв Майдану,буд.15, прим.56
тел. роб.(04597)4-86-93, моб. (068)120-79-98)
0 0

Матвієць законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.