» » Свято українського гіганта: 30-річчя першого польоту літака Ан-225 “Мрія”

Свято українського гіганта: 30-річчя першого польоту літака Ан-225 “Мрія”

21 грудня у Гостомелі на території льотно-випробувальної бази ДП “Антонов” відбулися урочистості з нагоди 30-річчя від дня першого польоту найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 “Мрія”./ відеосюжет готується /

Саме цього дня виповнилося 30 років від тієї знаменної події, коли у небо злетів гігантський літак вагою понад 640 т, який може піднімати на своїх велетенських крилах вантажі до 250 т.
Народжений із креслень геніального українського авіаконструктора Олега Антонова, який на багато років випередив свій час, літак і досі залишається найбільшим у світі.


На його рахунку Ан-225 — 240 світових і національних рекордів, серед яких — перевезення найважчого вантажу масою 253,8 т, найважчого моновантажу — 187,6 т, а також вантажу довжиною 42,1 м.
Авіаторів з нагоди цього свята вітали представники керівництва ДП “Антонов”, розробників та будівельників літаків, авіакомпанії “Авіалінії Антонова” та інші фахівці, причетні до його створення.

Справжній захват серед присутніх викликала зустріч із членами першого екіпажу “Мрії” на чолі з командиром, заслуженим льотчиком-випробувачем, Героєм України Олександром Галуненком. Вони поділилися своїми спогадами про той знаменний політ.
“Мрія” стала одним з тих символів, за якими Україну знають у світі. Адже це диво авіаконструкторської думки не може не вражати та не викликати щирого захоплення, особливо з розпростертими у польоті широкими крилами.

2 0

Ігор Швець, www.poglyad.tv 
Галуненко Буча Ірпінь
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.