» » » За борги по комуналці з наступного року введуть пеню

За борги по комуналці з наступного року введуть пеню

В Україні, згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги, за борги по комуналці будуть штрафувати


Розмір такого штрафу складе 0,01% за кожен день прострочення після 20 числа місяця.

Про це йдеться в законі про ЖКП. Нововведення вступить в силу в 2019 році. Борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира. І, як розповідають в КМДА, іноді не платять навіть заможні сім'ї, що живуть в дорогих районах столиці. Сукупний борг за комуналку зростає з кожним роком.

Щоб дисциплінувати українців, парламентарії передбачили покарання за борги - пеню в 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку із запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу. До слова, штрафи - поширена в Європі практика. Злісним неплатникам не тільки відключають воду і електроенергію, їх змушують платити великі штрафи.

Варто враховувати, що несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. Так, якщо не платити за гарячу воду, підприємство-постачальник не зможе розплатитися за використовуваний обсяг холодної води і газу. Підприємство, яке займається водопостачанням, не зможе вчасно заплатити за електроенергію.

Тарифи на тепло можуть зрости більше, ніж прогнозував Уряд


Так вирішила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на засіданнях 10 та 11 грудня.

Це стосується 26 теплопостачальних підприємств у 17 областях та місті Києві.

Керівник профільного відділу НКРЕКП Світлана Черних сказала, що середнє підвищення тарифу на теплову енергію для населення буде 16,6% - до 1 253,5 грн за одну Гкал.

Проте згідно із даними, оприлюдненими на сторінці голови НКРЕКП Оксани Кривенко у Facebook, у більшості областей підвищення становитиме від 18% до 21%.

Найнижчим подорожчання буде в київського ТОВ "Єврореконструкція" (+10%) і донецького ТОВ "Краматорськтеплоенерго" (+12%).

Хоча дніпровське комунальне "Коменергосервіс" отримало навіть знижку у - 2%. Разом із тим, ТОВ "Шосткінське підприємство "Харківенергоремонт" отримало підвищення на 24%.

Голова НКРЕКП наголосив, що "відсоток зростання тарифів на тепло не перевищив відсоток зростання вартості газу - 23,5%".

Керівник НКРЕПК відзначив і те, що тарифи на електрику залишаться незмінними, а також нагадав, що "бюджетом передбачений захист вразливих споживачів, тому платіжка соціально-вразливих споживачів не зміниться".

У тарифі на тепло вартість палива становить 86,6%.

18 жовтня уряд вирішив підвищити ціну на газ для населення на 23,5% - до 8 550 грн за тисячу кубів з 1 листопада.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявляв, що за розрахунками уряду "максимум, на що може збільшитись ціна, це 16%".
0 0

www.jkg-portal.com.ua 
тариф законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.