» » Заходи до боржників аліментів

Заходи до боржників аліментів

Щодо вжитих державними виконавцями заходів до боржників по виконавчих документах про стягнення аліментів:з 28.08.2018 по 10.10.2018 року боржником В. сплачено на користь стягувачки К. заборгованість по аліментах на утримання дитини в сумі 62106 грн., а також боржником сплачено штраф у розмірі 31053 грн.
Також боржником Д. сплачено на користь стягувачки Д. 221854 грн. заборгованості по аліментах та 110927 грн. штрафу з боргу по аліментах на її користь.

Вказані виконавчі провадження перебували на виконанні у головного державного виконавця відділу Дихніча Василя Івановича;
з 18.10.2018 по 24.10.2018 року боржником Р. на користь стягувачки Т. було сплачено заборгованість по аліментах на утримання дитини в сумі 18943 грн., яка нарахована в розмірі середньомісячної заробітної плати за період з 12.10.2017 по 01.11.2018. Крім цього також боржником Т. на користь стягувачки Г. було сплачено заборгованість по аліментах на утримання дитини у розмірі 7712 грн.
Вказані виконавчі провадження перебували на виконанні у державного виконавця відділу Дмитрук Галини Анатоліївни (фото).

Відповідно до статті 71 Закону України "Про виконавче провадження" запроваджується додатковий захід примусу до неплатників аліментів - нарахування штрафів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів: за 1 рік - 20 % від суми заборгованості, 2 роки - 30%, 3 роки - 50%.

Дана робота проведена завдяки Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання", який набрав чинності з 28.08.2018 року.

Державні виконавці відділу у своїй роботі керуються Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який посилює відповідальність за несплату аліментів. Боржнику можуть бути призначені суспільно корисні роботи за несплату аліментів за три місяці. За ухилення від сплати аліментів закон передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі терміном до 2-х років. Крім того, закон передбачає автоматизований арешт коштів злісного боржника. Відповідно до цього закону, якщо людина, яка зобов’язана сплачувати аліменти, допустить накопичення заборгованості у розмірі, що перевищує суму таких виплат за шість місяців, окрім направлення на «виконання суспільно-корисних робіт», до неї може бути застосовано тимчасове обмеження на право керування транспортними засобами.

Також порушнику може бути відмовлено у праві виїзду за кордон, заборонено займатись полюванням та користуватись зброєю. Якщо сісти за кермо під час дії тимчасового обмеження на право керування, можна нарватися навіть на передбачене законом позбавлення водійських прав на строк від трьох до шести місяців. Зняти таке обмеження можна лише після повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Щодо введення обмеження на керування транспортними засобами є певні виключення: таке покарання не застосовуватиметься, якщо управління автомобілем є основним джерелом доходу боржника; якщо порушник є особою з інвалідністю першої або другої групи; у разі перебування боржника на військовій службі.
0 0

Бучанський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області 
законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.