» » » Юрконсультація: Зміни щодо оцінки нерухомого майна

Юрконсультація: Зміни щодо оцінки нерухомого майна

Шановні громадяни, доводжу до вашого відома, що з 18 липня 2018 року запрацювала нова Єдина база даних звітів про оцінку - інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Звіт про оцінку, який не зареєстрований у Єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера відповідно до вимог Податкового кодексу є недійсним. Під час посвідчення правочинів, для яких законодавством України передбачено отримання нотаріусом звіту про оцінку (зокрема для обрахування та сплати податків за договорами купівлі-продажу (обміну) нерухомого майна, дарування, оформлення спадщини на нерухоме майно), нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номера.

Звіти про оцінку, які були складені до 18.07.2018 року включно є дійсними впродовж зазначеного в них строку дії, який не може перевищувати шести місяців від дати оцінки зазначеної в звіті. Вказані звіти можуть бути прийняті нотаріусом для укладення правочинів зазначених вище за умови реєстрації таких звітів в Єдиній базі даних звітів про оцінку, яка повинна бути проведена суб’єктом оціночної діяльності безкоштовно.

На даний час, при посвідченні правочинів для яких законодавством передбачено проведення оцінки нерухомого майна, вартість перевірки нотаріусом звіту в Єдиній базі даних звітів про оцінку становить 510 гривень.


Вказані зміни у проведенні реєстрації та перевірки оцінки нерухомого майна направлені на формування реальних цін на ринку оцінки нерухомого майна, сплату податків та інших обов’язкових платежів із реальної ціни нерухомості та припинення зловживання у цій сфері суб’єктами оціночної діяльності.


Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Матвієць Наталія Петрівна
(08292, Київська обл., м.Буча, вул.Героїв Майдану,буд.15, прим.56
тел. роб.(04597)4-86-93, моб. (068)120-79-98)
0 0

законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.